Valitsus on teinud põllumehest väliskapitali lüpsilehma

Kolmapäeval Eesti Põllumeeste Keskliidu korraldatud meeleavaldusel esinedes väitsin, et valitsuse kärpepoliitika on seadnud ohtu põllumajanduse järjepidevuse ning muutnud meie põllumehed väliskapitali lüpsilehmaks.

Valitsus on euro nimel hakanud taas kasutama vanu võtteid – rakendama šokiteraapiat. Nagu kunagine Laari valitsus hävitas paljud talumajapidamised, on praeguse valitsuse poliitika näidanud hoolimatust põllumeeste vastu.

Kärpepoliitikat võimendab valitsuse soovimatus ohjata monopole. Sellest tingitud segadus finants- ja laenuturul on toonud kaasa tootjahindade languse ning kokkuostuhindade suure kõikumise, mistõttu on ohtu seatud ka seni edukalt tegutsenud suurtootjad. Kokkuvõttes kannatab kogu põllumajandustootmise järjepidevus, mis võib kaugemas tulevikus pärssida riigi suutlikkust varustada meie rahvas omamaise, tervisliku ja hinnalt kättesaadava toiduga.

Tunneme muret, et valitsus oma liberaalse poliitikaga õigustab kauboikapitalismi rakendamist põllumajanduses ning on taganenud tootjatele antud lubadustest. Eesti riik vajab stabiilset maaelu- ja põllumajanduspoliitikat, mis tagab meie põllumeestele Euroopas õiglased konkurentsitingimused.

Kõik tervelt ja sotsiaalselt mõtlevad erakonnad peaksid ühendama oma jõud rahvusliku kapitali kaitsmiseks. Peame oma põllumeestele tagama õiglased konkurentsitingimused, mis on Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika üks nurgakive. 

iii

KAREL RÜÜTLI, Rahvaliidu esimees

blog comments powered by Disqus