Valitsus leevendas taas piiranguid

Taas pääseb üle mitme kuu ujulasse ja spaadesse. Toimuda võivad konverentsid ja sisetingimustes võib sportida.


Mitme kuu järel tohib siseruumides teha rühmatreeninguid. Lubatud on huvi- ja noorsootöö jätkamine. Silmas peab pidama ruumide 50 protsendi täituvuse nõuet. Siseruumides peab veel kandma maski. Kergemini saavad hingata välitingimustes ürituste korraldajad. Praegu võib neil osaleda kuni 250 inimest ja 14. juunist maksimaalselt 1000 inimest.
Kinode ja teatrietenduste puhul tuleb arvestada, et need peavad lõppema kella 22-ks. Kui selleks ajaks seanss või teatrietendus ei pruugi lõppeda, võib külastajate jaoks uksed sulgeda ka mõistliku aja jooksul pärast kella kümmet õhtul.
Suurt kergendust tunnevad ujulad ja spaad. Nendel algab võitlus ellujäämise nimel. Valitsuse otsusega saab käia perega veekeskustes ja spordilembesed basseinis ujumas. Kinni tuleb pidada 200 inimese või 50 protsendi täituvusnõudest. Rõõmustada võivad restoranipidajadki, kuna laudkonnast osavõtjate arvule enam piirangut ei seata.
Eelmisel nädalal toimunud teadusnõukoja koosolekul tehti valitsusele ettepanek kaotada siseruumides maskikandmise kohustus, ent valitsus jäi erimeelele. Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul plaanitakse veelkord tulla maskikandmise kohustuse kaotamisega välja 7. juunist.
VAMBOLA PAAVO

blog comments powered by Disqus