Välisvabatahtlikud tulevad Jõgevamaa noorte silmaringi avardama

Jõgevamaal peatutakse 4. septembril Palamusel, 5. septembril Põltsamaal ja 7. septembril Jõgeval (6. september on reisiseltskonnal puhkepäev). Korraldatakse keskastme koolinoortele töögruppe peamiselt kultuuride erinevuse ja tulevikuga seotud teemadel. Iga peatuspaiga koolis toimub õhtul “Kultuuride Laat” ? üritus, millest kõigil soovijatel on võimalus osa saada ning kus on võimalik tutvuda  lähemalt Leedust, Hollandist, Taanist, ?veitsist, Egiptusest, Poolast, Rumeeniast, Indoneesiast,  Hong Kongist, Sri Lankalt ja Filipiinidelt pärit ränduritega.

Jõgevamaalt liigub kirev seltskond edasi Ida-Virumaale, et viia killuke laia maailma ka sealsete noorteni.

Projekt “Maailm ratastel” on maailma suurima üliõpilasorganisatsiooni AIESEC poolt korraldatav ettevõtmine, mille sarnast pole Eestis varem läbi viidud. Teele asus reisiseltskond Tallinnast 23. juulil, tagasi Tallinna jõutakse 23. septembril. Kolme kuuga läbitakse kümme Eesti maakonda, Tallinna naastes analüüsitakse toimunu mitme päeva jooksul põhjalikult läbi.

Projekti eesmärgiks on avardada Eesti maapiirkondade noorte silmaringi, viia nad kurssi mitmete eneseteostusvõimalustega ja kokkuvõttes parandada nende konkurentsivõimet.

Projekti “Maailm ratastel” toetavad Eesti Ühispank, Põltsamaa Felix, Saku Õlletehas ja Fazer Pagarid. Projekti korraldaja AIESEC on ülemaailmne üliõpilasorganisatsioon, mis ühendab rohkem kui 15 000 liiget, 750 ülikooli ning 89 riiki. AIESECi põhitegevuseks on rahvusvahelise praktikantide vahetusprogrammi korraldamine eesmärgiga aidata kaasa indiviidide ja ühiskonna arengule läbi rahvusvahelise üksteisemõistmise ja koostöö.

KRISTI KOGER
AIESEC Eesti

blog comments powered by Disqus