Välisturistide arv vähenes 14 000 võrra

Esimesel poolaastal peatus majutusettevõtetes üle miljoni turisti, neist 59 protsenti olid välisturistid, teatas statistikaamet.

Välisturistide arv vähenes nii Põhja-, Lääne- kui ka Lõuna-Eestis. Läinud aasta I poolaastaga võrreldes kasutasid majutusettevõtete teenuseid vähem Eesti turismi olulistest partnerriikidest Soomest, Rootsist ja Saksamaalt saabunud turistid.

Samas peatus majutusettevõtetes enam Poola, Norra, Leedu ja Läti turiste. Enim on Põhjamaade turistidele orienteeritud Põhja-Eesti majutusettevõtted, pool sealsetest turistidest saabus Soomest, Norrast ja Rootsist.

Elavamalt kui mullu kasutasid majutusettevõtete teenuseid Eesti elanikud. Eelmise aasta esimese poolaastaga võrreldes peatus majutusettevõtetes rohkem ligi 58 000 siseturisti. Kolmandik siseturistidest peatus Lõuna-Eesti, 27 protsenti Lääne-Eesti ja 26 protsenti Põhja-Eesti majutusettevõtetes.

Tänavu juunis peatus Eesti majutusettevõtetes 252 000 turisti. Siseturiste majutati 16 protsenti enam ja välisturiste 9 protsenti vähem kui juunis aasta tagasi.

Külastajatele oli avatud 873 majutusettevõtet 17 700 toa ja 39 300 voodikohaga. Täidetud oli 50 protsenti tubadest. Ööpäev maksis majutusettevõttes keskmiselt 508 krooni. Kõige kallim oli ööbimine Tallinnas (673 krooni).

Vooremaa

blog comments powered by Disqus