Välispartneritega arutatakse võimalusi koostöö jätkamiseks

Reedest pühapäevani erinevates maakonna paikades peetaval sõpruspiirkondade koostööseminaril arutatakse Soomes asuva Keuruu linnavalitsuse ja Leedus paikneva Kaišiadoryse rajoonivalitsuse esindajatega võimalusi koostöö jätkamiseks pärast haldusreformi.


Väliskülalistele tutvustatakse vaatamisväärsusi Peipsi piirkonnas ja Vooremaal. Reede õhtul peeti välisdelegatsioonide osalemisel mõttevahetus Mustvees, kus külastati ka politsei- ja piirivalveameti lõuna prefektuuri piirivalvebüroo Mustvee kordonit, mida tutvustas kordoni juht kolonelleitnant Jalmar Ernits. Valvelaevaga tehti ringsõit Peipsi järvel.

Laupäeval käivad sõpruspiirkondade esindajad Äksis Jääajakeskuses, uudistavad Suurt Paunvere väljanäitust ja laata, kus kohtuvad Palamuse vallavanema Rait Persidskiga ja volikogu esimehe Terje Rudissaarega, Jõgeval külastatakse laseaeda Karikakar, vastuvõtjateks on linnapea Raivo Meitus, linnavalitsuse liige Kalle Pint ja linnavolikogu aseesimees Margus Kask.

“Jõgeva maavalitsus on arendanud välissuhteid erinevate piirkondadega. Koostöösse on hõlmatud erinevate eluvaldkondade inimesed. Vajalik on selliste suhete püsima jäämine ka pärast maavalitsuste likvideerimist. Soovimegi partneritele anda ülevaate haldusreformist, selle tulemusena loodavatest omavalitsustest Jõgevamaal ja arutada, kes hakkab tulevikus koordineerima sõprussidemeid. Haldusreformi osas tuleb juttu ka Tabivere valla liitumisest Tartu vallaga,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

“Üheks olulisemaks teemaks koostöösuhetes on olnud ka turvalisus ja päästeteenistus,” lisas ta. Keuruust saabuvad Jõgevamaale linnapea koos abikaasaga, volikogu esimees koos abikaasaga ja linnavalitsuse nõunik ning Keuruu lionsklubi üks eesvedajaid. Kaišiadoryse delegatsiooni juhib linnapea, sinna kuuluvad ka aselinnapea, administratsioonijuht, volikogu liige, arendusjuht ja avalike suhete juht. Koostööseminari üheks korraldajaks on Jõgeva maavalitsuses välissuhetega tegelev nõunik Vahur Kukk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus