Välismaal õppimise ja töötamise ilust ja valust

Konverentsi läbivaks teemaks on välismaal õppimise ja töötamise võimalused ning sellega kaasnevad ohud. Oma loeng-ettekannetega esinevad EURESe spetsialist Jane Männiste, Välisministeeriumi Konsulaarosakonna konsulaarabi büroo direktor, Jevgenia Zurba Ühenduse Living for Tomorrow projektijuht, ning AIESEC Tartu juhatuse liige Priit Liiv, endine AIESECi praktikant Keenias Laura Aaben ja praegune praktikakoordinaator Daniel Laura Arruda, kes on ka AIESECi praktikant Brasiiliast.

“Tegemist on sama tüüpi üritusega, mis toimus ka eelmisel kevadel Tallinnas ning korraldajaks oli Eesti Punase Risti Tallinna Selts. Sellel üritusel osalesid noored üle vabariigi,? rääkis EPRi Jõgevamaa Seltsi sekretär Tiina Säälik. “Võtsin pärast sündmust endale südameasjaks, et informatsioon jõuaks ka Jõgevamaa noorteni, sest siitki liiguvad noored välismaale tööle ja õppima.?

Konverentsi korraldades konsulteeris Tiina Säälik Eha Anslaniga, kes on Jõgeva Maavalituse terviseedenduse peaspetsialist. “Hiljem lisandus ka SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse projektijuht Birgit Kuntu, kes leidis meile AIESECi inimesed,? rääkis Tiina.

Pärast ettekandeid ootab kõiki osalejaid suupistelaud ning individuaalvestlused, et noored saaksid vastused ka nendele küsimustele, mida nad laia auditooriumi ees esitada ei julge.

“Huvitav kokkusattumus oli eelmisel kevadel mõni päev pärast üritust. Minu poole pöördus üks tuttav, kelle sõber oli välismaal hätta sattunud. Ma sain tuttavale jagada infovoldikuid ning hättasattunu sai ka abi,? meenutas Tiina Säälik ning lubas, et ka kolmapäevasel üritusel on infovoldikud saadaval.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus