Valimiskarussell on käima lükatud

Eelmise nädalaga lõppes kandidaatide esitamine eesootavateks kohalike omavalitsuste valimisteks. Tänavu astub võistlustulle üle 400 kandidaadi, kelle seast saab kolmes omavalitsuses endale õige valida. Valimisnumbrid on kinnitatud, programmidki välja käidud. Peamiselt keskendutakse paremale valitsemisele ja läbipaistvamale suhtlemisele. Lisaks lubatakse rohkem kodanikel kaasa rääkida ja oma sõna sekka öelda. Klassikaliselt lubatakse kergliiklusteid, paremat transpordiühendust, ilusamat linnapilti ja mõni julgem lubab isegi pedagoogidel palka tõsta. Särava programmiga pole keegi veel eriliselt silma paistnud, ent turvaliselt lati alt läbiminekut võiks ju valimistel siiski vältida.
Valimisnimekirjad on segi löödud ja endale tuttavaid nimesid võib sel korral hoopiski teisest nimekirjast leida. Tasuks kandideerijalt uurida, miks just selline erakond ja kuidas ta oma vaateid ka volikogus esindada kavatseb. Ilmselt on erakondades esimesed sisetülidki juba peetud, kuid finišini annab veel minna. Valijal tasub meeles pidada, et nüüd alles kampaania algab ning sel ajal tasub kainet meelt ja kriitilist pilku endaga alati kaasas kanda. Iga lubadus tuleb enda seest päris mitu korda läbi lasta, enne kui viimne otsus teha. Ja viimase otsuse tegemiseni on veel veidi rohkem kui kuu aega.
Pastapliiatsid, kompassid ja kõik muu nänn on tore küll, kuid sellega ei tasu lasta end ära osta. Lõplik valik tuleb teha programme uurides ja lubadusi lugedes.

blog comments powered by Disqus