Valimised möödusid rahulikult

Kohalike omavalitsuste valimised möödusid maakonnas rahulikult. Esimene koalitsioongi on sündinud ja kahes vallas on läbirääkimised käimas. Esimesed ülehüppamised on tulnud, rääkimata pettumistest. On hoitud kokku ja mõeldud, kuidas edasi. Suur osa poliitikutest pole ilmselt kaua maganud ja pikale veninud koalitsioonikõnelused on veel käimas.
Loomulikult peab rõõmustama, et valimisaktiivsus oli Jõgevamaal kõrgeim ja kahes omavalitsuses olid peamisteks võitjateks valimisliidud. See tähendab, et inimesed, kes on pettunud parteipoliitikas, on leidnud enda jaoks seltskonna, kes just neile sobilikku lubab. Ilma parteipitserit peale vajutamata. Rõõm, et tänavu oli ka nooremaid kandideerijaid ja paljud neist said ka volikokku. See tähendab värsket verd, uusi ideid ja loomingulisemat lähenemist. Ja mida nooruslikum on vallavalitsus, seda nooruslikumaks läheb elu väikelinnades.
Peab tõdema, et valimised kulgesid rahulikult. Tõsi, ilmselt oli väikelinnade kohta liiga palju plakateid ja postreid, selle raha võinuks suunata millessegi enamasse. Ei räägitud niivõrd kliimateemadel ja viisidel, kuidas kogukonna elu rohelisemaks ja säästvamaks muuta. Räägiti küll spordihoonetest ja muudest võimalustest, kuid noorte elu-olu jäeti paljudes programmides laiapõhjaliselt lahti kirjutamata.
Kuid vara on veel laskmata karu nahka jagada. Loodetavasti ei jäänud lubadused pelgalt lubadusteks.

blog comments powered by Disqus