Valimised ees, eelhääletus alanud

“Meil siin sai hääletada tegelikult juba möödunud nädala tööpäevadel,” ütles Jõgeva kultuurikeskuses asuvas valimisjaoskonnas nr 1 jaoskonnakomisjoni aseesimees Endla Võborg. “Ainult et siis oli protseduur üpris keeruline: valija pidi valimissedeli panema kinnisesse ümbrikusse ja koos sellega veel suuremasse ümbrikusse, millele tuli kirjutada nimi, isikukood ja aadress. Ning seda pidid tegema kõik: nii kohalikud kui ka need, kes kaugemalt siia hääletama tulid. Nüüd on meil juba valimisnimekirjad ees ja ümbrikega jändama peavad ainult need, kes hääletavad väljaspool oma elukohta.”

Möödunud nädalal käis Jõgeva kultuurikeskuses hääletamas juba kolmsada inimest, kelle hulgas oli peale kohalike tallinlasi, viljandlasi, tartlasi ja läänevirumaalasi. Eilegi külastati valimisjaoskonda üsna elavalt.

“Hommikupoolikul tulevad enamasti eakamad inimesed, pärast lõunat koolinoored ja õhtul tööealised inimesed,” ütles jaoskonnakomisjoni liige Mare Säärits. “Mõni küsib sedagi, et miks nüüd valimisjaoskonnas enam taidlejad ei esine, nagu omal ajal ning miks apelsine, banaane ja viinereid ei jagata.”

Nojah, banaane võib nüüd iga päev poest osta, nii et nende saamiseks pole valimiste päeva vaja. Küll aga selleks, et inimesed saaksid oma esindajad volikogudesse valida ning kaudselt ka seniste volikogude tööle hinnangu anda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus