Vali Uudised sai viieteistaastaseks

Eile tähistati Põltsamaal osaühingu Vali Press ja ajalehe Vali Uudised 15. sünnipäeva. Eesti taasiseseisvumise esimesel poolel loodud trüki- ja meediaettevõte on hakanud viimasel ajal osalema ajakirjandusajaloo talletamisel ja tutvustamisel.

“Vali Press alustas tegevust ja ajaleht Vali Uudised ilmumist piirkonna ettevõtete ja Põltsamaa linnavalitsuse koostöös. Oma ajalehes kajastame ennekõike Põltsamaa linna, Põltsamaa  ja Pajusi valla, kuid ka lähinaabrite Imavere, Kõo ja Kolga-Jaani valla uudiseid. Praegusel ajal peame väga oluliseks majandussurutise võimalikult valutut üleelamist,” märkis Vali Uudiste toimetaja Merike Kask.

Tema sõnul on ajalehel viimasel ajal kujunenud tihedad koostöösidemed mittetulundusühinguga Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus nii ajakirjanduse ajaloo uurimisel ja populariseerimisel kui ka valla- ja linnalehtede toimetajate koolitamisel.

“Et Põltsamaal ilmus esimene eestikeelne ajakiri Lühike Õpetus, võib meie ajalehte ja trükikoda pidada üheks Eesti ajakirjanduse järjepidevuse kandjaks,” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

OÜ Vali Press juhataja Heiki Soomi sõnul on firmas valminud raamatuid ja väiksemaid trükiseid, mis tellitud erinevatest Eestimaa paikadest, kusjuures kõige kaugemad kliendid on olnud Prangli saarelt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus