Valgevene esindajad huvitusid koostööst meie ettevõtjatega

Peipsi Kalurite Ühingu juhatuse esimees ja ettevõtja Priit Saksing arutas kohtumisel Valgevene suursaatkonna esimese sekretäri Stanislav Ventseli  ning majandusatašee Vadim Lazerkoga võimalusi majandussuhete arendamiseks  kahe maa ettevõtjate vahel. Saksingu sõnul oleks vastastikusel koostööl perspektiivi mitmetes valdkondades ja ka põllumajanduses.  

Priit Saksingu sõnul oli mõttevahetusel teemaks ka Valgevenes toodetavate põllutöömasinate mahukam import Eestisse. Valgevenes toodetakse kõrgekvaliteedilist põllumajandustehnikat, mille hind on  märksa taskukohasem kui lääneriikides valmistatud põllutöömasinatel.

“Samuti on tunda mõlemapoolset huvi suhete edendamisel ehituse, puidutööstuse ja ka toiduainetetööstuse alal.  Nii vääriks näiteks kaalumist idee hakata Valgevenesse eksportima meie kalatooteid   kilu, räime ja muudki,” ütles Saksing, kes Valgevene saatkonna esindajatele küllakutse edastas, et nad Peipsi piirkonnaga lähemalt tutvuksid.

“Poliitiline kord Valgevenes võib Eesti demokraatiale võõras tunduda. Majanduspotentsiaalilt on aga tegemist tugeva ja areneva Ida-Euroopa riigiga, kellega on tark koostööd teha.  Suhete loomine ja arendamine on kindlasti tõhusam, kui protsessis osalevad ka riigi esindajad. Informeerisin kohtumisest Stanislav Ventseli ja Vadim Lazerkoga ja Riigikogu liiget, maaelukomisjoni aseesimeest  Aivar Kokka, kes käsitletud küsimuste vastu elavat huvi tundis.”     

Valgevene majandusringkondadega hakkas Priit Saksing kontakte looma paari aasta eest, kui selle maa ettevõtjate delegatsioon tema kutsel Eestit külastas. Vastuvisiidil uudistasid Eesti ettevõtjad Minskis  rahvusvahelist messi ja tutvusid  Borissovski linnas lihakombinaadi, puidutoodete tehase ja teistegi suurettevõtetega.

Jõgevamaa firmajuhtidest on Valgevene ettevõtjatega tekkinud püsivad koostöösuhted OÜ Kivikuvand juhatuse liikmel Marek Saksingul. “Sealsete ettevõtluspartneritega suheldes olen kogenud sõbralikkust ja usaldust. Tulevikus tasuks ehk valgevenelastega luua ka senisest tihedamaid kultuuri- ja spordisidemeid,” ütles Marek Saksing. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus