Valges lossis kõlavad homme helged helid

 

Puurmani lossis saab homme kuulata kaunist jõulukontserti “Helged helid valges lossis”. Kontserdil astuvad publiku ette lauljatar Liisi Koikson, džässpianist Jürmo Eespere ja saksofonist Raivo Tafenau.

Ehkki sündmus on välja reklaamitud jõulukontserdina, ei maksa sealt oodata traditsioonilisi jõululaule, küll aga jõuludesse sobivat helgust, rahulikkust, meloodilisust ja kammerlikkust.

“Need laulud, mis üle ilma jõululauludena tuntuks saanud, kõlavad praegu kõigis kaubanduskeskustes,” ütles Raivo Tafenau. “Ehkki nad on väga ilusad, on nad paraku ära leierdatud ning külge saanud kommertsliku meki. Nende palade valimine oleks olnud natuke “odav“ variant. Sestap esitame küll üsna tuntud ja meeleolult jõuluaega sobivaid palu, aga mitte neid, mille abil inimesi kaubanduskeskustes rahakotti tuulutama meelitatakse.”

Puurmanis saab homme kuulata ilusat eesti muusikat: Raimond Valgre, Riho Sibula ja Tõnis Mägi laule näiteks. Kusjuures ka Valgre loomingust on püütud leida vähem äraleierdatud näiteid.

Raivo Tafenaud ja Jürmo Eesperet seovad väga tihedad koostöösidemed. Viimasel kahel aastal on mehed koos musitseerinud keskmiselt paar-kolm korda nädalas.

„Jürmo on minu meelest üks Eesti innovaatilisemaid klaverimängijaid,“ ütles Raivo Tafenau. „Ta on meloodilisem ja esteetilisem kui džässpianistid tavaliselt.“

Lauljatest on Tafenau ja Eespere palju koostööd teinud Laura Põldvere, Silvi Vraidi ja Kaire Vilgatsiga. Ka praegu Londonis õppiva Liisi Koiksoniga ei minda koos lavale esimest korda.

“Liisi saabus Londonist 14. detsembril ja teisipäeval astusime juba koos üles Tallinnas minu järgi nime saanud Taff-klubis,” ütles Raivo Tafenau. “Jaanuaris läheb ta aga Londonisse tagasi. Nii et kes tema kaunist häält kuulda tahab, võiks juhust kasutada ja Puurmanisse tulla.”

Raivo Tafenau ise tavatseb Puurmanis esineda vähemalt korra aastas, sest umbes poole aastast elabki ta oma Puurmani vallas asuvas maakodus. Kontserti andes teeb ta justkui väikese kummarduse kodukandi rahvale ning tuletab meelde, et on kohal ja olemas.

“Me ei pretendeeri mingile suurele muusikalisele aktsioonile või energialaadungi pakkumisele, küll aga tahame kuulajateni tuua muusika ilu,” ütles Raivo Tafenau.

Kontsert algab Puurmani lossis homme kell 19.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus