Valdi Reinas mängib telesaates vargaid karistanud Peipsi kalurit

Palamuse rahvamaja  juhataja Valdi  Reinas mängib Kanal 2 saates “Saladused” lavastatud ning aastaid tagasi tegelikult aset leidnud loos ühte neist Peipsi kaluritest, kes omakohtu korras vargaid karistasid, nad läbi peksid ja puu külge sidusid, mille tagajärjel üks pikanäpumees suri

Kultuuritöötaja Valdi Reinas kehastab “Saladustes” kalur Mihhaili. “See tegelane on oma kaaslastest rahulikum ning püüab neid ka peksmisel tagasi hoida.  Kui mulle Kanal 2-st filmis osalemiseks ettepanek tehti, olin kohe nõus, sest iga näitlemiskogemus on minu jaoks teretulnud. Võttepäevaga sobis ka mu töögraafik,”  rääkis Valdi Reinas, kelle sõnul ei  toimunud filmivõttedküll Peipsi ääres, vaid Jägalas, kus elumajad endise sõjaväegarnisoni piirkonnas Peipsi äärsete elamutega sarnanevad. Viimased kaadrid on aga filmitud  Maardu politseijaoskonnas. “Lausa ilma kaamerata proovi ei tehtud, kuid mõndagi stseeni tehti kolm või neli korda läbi. Kõige rohkem said filmimisel vintsutada mõistagi vargaid mänginud Oleg Zheludkov ja Andres Tabun, kellel tuli nii “peksmine” kui ka puu külge sidumine välja kannatada,” rääkis Reinas.

Tartu Vilde Teatri näitleja Oleg Zheludkov tegi omal ajal kaasa Palamusel mängitud  näidendis “Sabani sõlmes Luts”.

“Saladuste” järjekordne osa, mis kalurite omakohtuloost jutustab, on teleekraanil 10. novembril. Valdi Reinas teeb  praegu kaasa ka paaris reklaamiklipis ja kehastab koos teiste Palamuse Amatöörteatri näitlejatega telesarjas “Tuulepealne  maa” Riigikogu liikmeid   1934. aastal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus