Vald tänas häid tegijaid

Tabivere vallas on traditsiooniks  saanud kutsuda sügisel ühisele peoõhtule kõik need inimesed, kes on võtmeisikuiks ettevõtmistel, mis laiemale üldsusele kasu ja  rõõmu toovad. Oodatud on needki vallakodanikud, kes küll otseselt eestvedajad pole,  kuid ka passiivseiks kõrvaltvaatajaiks ei jää, kui midagi uut ja huvitavat teoksil.

Läinud laupäeval kohtusidki Tabivere vabaajakeskuses taas valla kahe kooli ja lasteaia pedagoogid, kahe rahvamaja isetegijad ja nende juhendajad, valla sotsiaal- ja noorsootöötajad, sportlased ja külaseltside-seltsingute eestvedajad.

Elu on näidanud, et juttu rahapuudusest on mugav veeretada, kuid millegi muutmiseks on sellest vähe. „Inimesel on alati valida tegevusetuse ja aktiivse kaasalöömise vahel. See saalitäis rahvast siin on valinud elus just selle teise võimaluse  — nad tahavad midagi ise teha,” ütles Tabivere vallavanem Aare Aunap koos volikogu esimehe Kalev Kursiga tunnustuskirju „Hea tegu 2010” jagama asudes.

Sellise erilise tunnustuse osalisteks said need vallakodanikud, kes tänavu mõne väga konkreetse plaani teoks saamisele oma õla alla panid. Kui vallal raha napib, siis on võimalik oma unistus täide viia projektirahade toel ja mõnel puhul ka isikliku rahakotiga riskides. 

Talvel avas Juula külaselts oma uhke maja, suvehakul valmis Kaiaveres Vudila mängumaa. Augustis avati Elistvere loomapargi looduskeskuse hoone, septembris sai üleni uueks Tabivere Gümnaasiumi staadion. Kõik lõppeva aasta suuremad teod ei ole materiaalsed, kuid on kahtlemata sama olulised. Esile tõsteti nii edukat osalemist laste lauluvõistlusel kui kaasalöömist Ühtelaulmisel. Olulised on ka sportlaste saavutused, Maarja põhikooli juubeliks kaante vahele saanud mälestustekogumik ja lugemisaasta sisukad teod.

Hea tegu oli seegi, et kokkutulnutele pakkusid seekord kultuurilist meelelahutust kohaliku muusikakooli õpilased, Maarja-Magdaleena segakoor ja  meesansambel.

Ajabilanss on palju jõudvatel inimestel napp, küllap pole kõik neist sattunud valla laste lauluvõistlusele Laulupärlike ega muusikakooli semestrikontsertidele; ehk pole olnud juhust kogeda, kui hästi on valitud valla täiskasvanud laulusõprade repertuaar.

Vallarahva tänuõhtut peetakse Tabiveres ikka ajal, mil talv uksele koputab. Möödunud hilissügisel sai iga peolt lahkuja talvevihjena kaasa moosipurgi, tänavune kauni kujundusega küünlakomplekt tuletab meelde, et peagi algab jõuluaeg.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus