Vald lükkas pakkumise tagasi

Neljapäeval peetud Põltsamaa vallavolikogu istungil vaeti võimalust liituda Hangete Korraldamise MTÜ-ga, kuid vallavolikogu lükkas pakkumise tagasi.

Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul on Hangete Korraldamise MTÜ loonud kohalikud omavalitsused ja selle eesmärk on pakkuda selle liikmetele parimat oskusteavet ja abi riigihangete korraldamisel, et võimaldada ühishangetega mahuefekti põhist kokkuhoidu ning säästu kaupade või teenuste ostmisel. Vallavanema sõnul on Põltsamaa vallale tehtud Hangete Korraldamise MTÜ poolt ettepanek astuda selle mittetulundusühingu liikmeks. Valda teavitati ka sellest, et liikmemaksu ega mingisugust muud maksu MÜ-le maksta ei tule. Toivo Tõnson lausus, et Põltsamaa vald on juba paaril korral kasutanud kõnealuse MTÜ teenuseid, näiteks tarnis  ühe riigihanke võitja Hangete Korraldamise MTÜ vahendusel vallale suuremal hulgal koopiapaberit. Kuid praktiline kogemus näitas, et selle odavamalt saadud paberi kvaliteet jättis siiski soovida. Tegelikult on turul hinnad nii kõikuvad, et hiljem võib  mõni kaup osutuda turul veelgi odavamaks, kui seda mingil hetkel läbi ühishanke osteti.

Põltsamaa vald on ühishanke kaudu osalenud ka mootorikütuse ja heleda kütteõli ostmisel, kus hanke võitjaks osutus firma Olerex. See tehing kujunes Põltsamaa vallale tõepoolest soodsaks.

Kõiki poolt- ja vastuargumente kaaludes leidis vallavalitsus, et Hangete Korraldamise MTÜ-ga liitumine ei ole siiski otstarbekas. Sama meelt on ka Põltsamaa vallavolikogu.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus