Vaktsineerimine maapiirkondades on tugevam

Nädalavahetus möödus suuresti küll pühade tähe all, ent tervishoiutöötajad tegid samal ajal endiselt tänuväärset tööd. Nad aitasid lisaks sadadele haigetele haiglas ka tuhandeid inimesi, kes end vaktsineerida soovisid.
Kui Tallinnas toimuv oli täielik läbikukkumine, siis massvaktsineerimine Jõgeva haiglas õnnestus igati. Doosid, mida sooviti, süstiti neile, kes selleks soovi avaldasid. Broneerimine toimis ning muist doosidest jagus ka vaktsiinituristidele teistest maakondadest.
On hea meel, et maakonna riskigruppi kuulujad on teadlikud, pealehakkajad ning valmis kohe tulema, kui soovitud doos olemas on. Seda ei saa aga öelda pealinna kohta, kus puudus kommunikatsioon ning nii pidi tõdema, et muist vaktsiinidest lihtsalt jäidki kasutamata.
Ehk on mõistlik massvaktsineerimisi rohkem maakonda tuua. On ju inimesed paindlikumad, suhtlemine lihtsam ning kiirem ja soovijadki saab ehk kohe kätte. Nädalavahetus näitas selgelt, et väiksemas kogukonnas suudetakse teha kiiremini, efektiivsemalt. Sellist kiiret tegutsemist on kahel korral näidanud Põltsamaa, nüüd Jõgeva. Kui oleks vaid vajalikke doose, võiks imesid teha.
Selliseid rekordkoguseid Eestisse vähemalt sel ja järgmisel nädalal ei tule. Ehk on see üleriigiline mõttekoht, mis läks valesti ning mida uuel korral paremini teha. Tunnistada vigu, need omaks võtta. Et maakonnad on näidanud head minekut, tunnustada neid tehtu eest, midagi neilt õppida ja kasutada vahepealset aega selleks, et parem strateegia välja mõelda.

blog comments powered by Disqus