Vaktsiini oodates

Pikk ja aina veninud vaktsiiniootus meenutab Samuel Becketti etendust „Godot’d oodates“, kus kahe mehe õhtud puu all mööduvad Godot´d oodates, kes saadab sõnumi, et ta sel õhtul veel ilmuda ei saa. Kaks meest panevad etenduses rõhku sellele, et järgmisel päeval on kõik sama, kuid ka teisiti. Aga millega siis ootamise tühimikku täita? Kui Eesti ja maailm täitis tühimikku piirangute kehtestamisega ja seeläbi viiruse leviku piiramisega, siis nüüd läheb elu veidi helgemasse rütmi.
Teisel jõulupühal saabus Eestisse ja teistesse Euroopa Liidu maadesse kauaoodatud vaktsiinilaadung. Esimene süst tehti Ida-Virumaal pühapäeval ning juba sel nädalal on lootust, et üle Eesti kantakse vaktsiin laiali. Ka Jõgeva haiglas ollakse vaktsineerimiseks valmis. See tähendab, et pikk ja kaua kulgenud viirus võib vaktsiini abil seljatatud saada juba uue aasta teiseks pooleks.
Kui Becketti etenduses oli Godot võõras, tundmatu näo ja teoga inimene, siis vaktsiin on täna siin ja olemas. Jõgeva haigla juht Peep Põddergi kinnitab, et esmalt kasutusse jõudnud vaktsiin on toodetud tänapäevaselt, lausa palju moodsamalt kui siiani laialt kasutusel olevad vaktsiinid, mille metoodika on vanem. Ta kinnitab, et vaktsineerima peaks end kindlasti.
Vaktsiini tulek ei tähenda aga, et rihma peaks kuidagi lõdvemaks laskma. Seni, kuni riiki saabuvate dooside ja vaktsineeritute hulk pole suurenenud, ei saa loota suurte pidude korraldamisele või maskita käimisele. Veel on vaja veidi vastu pidada. Aga on lootust, et uued jõulud saab juba kõigi lähedastega koos pidada.

blog comments powered by Disqus