Vaja on kriisist töörahus välja tulla

Neljapäevane volikogu istung läheb mitmeti ajalukku. Kogu Jõgeva valla kõrgem juhtimisaparatuur sai ühe suure umbusalduskobaraga oma lõpu.


Ajal, mil kriis pole kaugeltki läbi ja valla inimesed ootavad selgust, peab täistuuridel tööle hakkama. Maakond ja selle kõige suurem omavalitsusüksus, Jõgeva vald, tuleb koroonakriisist välja tuua. Seda ei saa teha üksnes oma ninaotsa vaadates. Seekord tuleb pilk pöörata inimeste poole. Ja mitte öelda, et töötatakse rahva hüvanguks, vaid seda ka päriselt teha. Kriisilahendus ei vaja mitte usaldamatust, vaid kamaluga julgust, pealehakkamist ja kindlat visiooni, kuidas edasi minna.
Tänasest on Jõgeva vallas uus vallavanem, värsked abivallavanemad, uus volikogu esimees ja tema meeskond. Jääb vaid loota, et Jõgeva vallast ei arene omavalitsus, kus umbusaldamine saab uueks normaalsuseks ja usaldamatus hakkab pärssima edasist toimimist.
Jääb ka loota, et tööd tehakse südamega, ikka inimeste poole vaadates. Ja mitte ainult loosungite, vaid selge visiooniga. Seda ootavad vallalt sajad tööta inimesed. Ettevõtjad soovivad, et nende kriisist väljatulek oleks võimalikult sujuv. Kõik Jõgevamaa omavalitsused, kus kõiguvad samuti juhtivate inimeste toolid, tuleb ühtseks liita.
Hea tava kohaselt saab volikogu ja vald 100 päeva, et end tõestada. Olgugi et endine volikogu esimees oma kriitikavabu päevi ei saanud, jääb loota, et ehk sellel korral käib kogu protsess märksa valutumalt.

blog comments powered by Disqus