Väino Linnustest saab Põltsamaa aukodanik

Teisipäeval toimunud Põltsamaa linnavolikogu istungil kinnitasid volikogu liikmed oma otsusega Põltsamaa linna aukodaniku tiitli ja teenetemärkide saajate nimed.

Linnavolikogu aseesimees ja Põltsamaa linna aukodanike austavaid tiitleid ning teenetemärkide saajaid välja valiva ajutise komisjoni juht Raul Kirsel lausus, et tal on hea meel olla sellise päevakorrapunkti ettekandjaks, mille elluviimine ei eelda linnalt peaaegu mingisugust rahalist kulutust. Samas tähendab selle eelnõu heakskiitmine Põltsamaa linnale ja mõnedele tublidele linnaelanikele täiendava väärikuse lisandumist.

Kirseli sõnul oli ajutine komisjon keeruliste valikute ees, sest väärikaid inimesi, kellele aukodaniku nimetus omistada ja teenetemärgid üle anda, oli palju. Linna aukodaniku kandidaatideks oli esitatud kaks inimest ning teenetemärkide kandidaatideks viis inimest.

Komisjon otsustas omistada Põltsamaa linna aukodaniku väärika tiitli endisele Põltsamaa Põllumajanduskombinaadi juhile Väino Linnustele ning teenetemärkide saajateks kinnitati komisjoni otsusega OÜ Vali Press juhataja Heikki Soom ning lasteaia Tõruke juhataja ja Põltsamaa linnavolikogu liige Helje Tamme, kes palus ennast selle eelnõu hääletamisest taandada. Põltsamaa linnavolikogu kiitis üksmeelse otsusega Raul Kirseli poolt tehtud ettepaneku heaks.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus