Vaimulik koorimuusika võlus madalate nootidega

Reedel väisas Jõgeva kultuurikeskust noor ja andekas dirigent Ülle Tuisk koos sel hooajal 73. sünnipäeva tähistava Eesti Rahvusmeeskooriga. Anti suurejooneline kontsert vene vaimulikust koorimuusikast.

Ülle Tuisku on tema enda sõnul alati paelunud vene vaimulik koorimuusika, selle tundelisus ja paindlikkus. „Ka minu esimesed katsetused kammernaiskooriga Sireen olid just vene õigeusu muusikaga ning sealt alates on armastus ja imetlus sellise koorimuusika vastu ainult süvenenud ja kasvanud,“ rääkis dirigent.

Esitatud teosed pärinesid Pavel Tšesnokovi, Grigori Lvovski ja Sergei Rahmaninovi, aga ka näiteks Alfred Schnittke sulest. Üks tähelepanuväärsemaid teoseid, Pavel Tšesnokovi loodud „Ära heida mind ära minu vanas eas“, võlus kuulajat nootidega, mis on madalaimad, mis inimhäälele eales kirja pandud.  

Kontserdil sai kuulda ka meie helilooja Riho Esko Maimetsa „Keerubite laulu“, mis sündis Ülle Tuisu palvel. „See hümn justkui sümboliseerib koguduse kaasamist jumala ümber kogunenud inglite sekka, kus unustatakse kõik maised mured,“ rääkis teose autor.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus