Vaimuakude laadimine Jõgevamaal

Tänase lehe persoon, nimekas muusik Raivo Tafenau tunnistab, et tema Põltsamaa vallas peaaegu Kaave jõe kaldal asuv maakodu on ideaalne paik enda akude laadimiseks. Sinna tuleb ta koos kaasaga igal vabal võimalusel ja naudib seda paika täiega. Öeldes, et selliste hetkede nimel tasubki elada. Ja vahemaa Tallinna ning Tammiku küla vahel pole talle kunagi takistuseks olnud.


Tafenau pole ainus üle-eestiliselt tuntud persoon, kes just Jõgevamaal on leidnud endale sobiva varjupaiga, kus suurlinna kärast end turgutada ning uut hingamist leida. Vooremaa eriline loodus, mille krooniks kaunid järved ja suured metsamassiivid, pakub selleks põnevaid paiku erinevale maitsele. See, et siia rajatud maakodud on kui omamoodi tugijaamad, kus puhata ja akusid laadida, pole ju eriline uudis.

Pigem on küsimus selles, et palju me kohapeal teeme midagi selleks, et siin kodu omavad ja vahel elavad inimesed ka kohapealses elus kaasa lööksid. Ilmselt mitte eriti. Kindlasti pole kõikidel maakonnas teist kodu omavatel linlastel ka mahti ennast siin jagada, kuid üldiselt ollakse rohkem seda meelt, et võiks küll siingi midagi ägedat teha. Ega selleks sageli muud tarvis olegi, kui koputada naabermaja uksele ja pakkuda võimalust osa saada ka kohalikust elust.

Selles, et seeläbi võidavad mõlemad pooled, ei kahtle vist keegi. Ja eks seegi täienda vaimuakude laadimisest, sest maal vaheldust otsivad suure linna inimesed tihtilugu just sellist uut emotsiooni ootavadki. Seda enam võiks vaimuakude laadimine kujuneda üheks maakonna võimaluseks tõsta enda atraktiivsust.

blog comments powered by Disqus