Vaimastveres saab taas näha võidu kihutavaid punnvõrre

Sel laupäeval saab Vaimastvere lähistel tõestust asjaolu, et punnvõrr pole unustuse hõlma vajunud retrosõiduk, millega külamehed kunagi poes leiva või kesvamärjukese järel käisid. Nimelt toimub juba ülehomme Vaimastvere lähistel punnvõrri karikasarja selle hooaja kõige viimane ning seetõttu ka kahtlemata üks kõige olulisem võistlus.


Esimene Vaimastvere võrrivõistlus toimus möödunud aastal, mil seda korraldasid esimest korda Vaimastvere võrriklubi sõitjad. Et võrrivõistluse karikasarja peakorraldaja MTÜ Punnvõrr liikmed ja ka sõitjad jäid sündmusega väga rahule, said Vaimastvere võrriklubi liikmed ülesande ka sel aastal hooaja lõppsündmuse korraldamiseks.

Otsepilt rajalt

„Et võistlust huvitavamaks muuta, tegime sel korral ka rada veidi ümber. Sprinteritele tegime ühe metsalõigu lisaks, kus on paar tehnilist kurvi ja üks väike hüpe, seega saab näha, kuidas võistlejad oma masinate rattad maast lahti saavad ning seda on kindlasti ka pealtvaatajatel huvitav jälgida,“ rääkis rajameister Rein Pärt.

Lisaks on pealtvaatajatel võimalus raja nii-öelda staadionialal jälgida kestussõidu ajal üht hüpete kaskaadi otsepildis. Nimelt jääb üks võistluse huvitavam lõik 1,2 kilomeetri pikkuse raja tagumisse nurka. Et pealtvaatajad ei peaks rajal edasi-tagasi kõndima, saab seda hüpet jälgida stardi-finišisirge kõrval asuvas telgist otsepildi vahendusel teleekraanilt. Kel pole võimalik võistlusele tulla, saab otsepildist näha võistluse huvitavamat lõiku veebi vahendusel. Otsepildi veebiaadress kuvatakse võistluspäeval Facebooki Punnvõrr 2019 Grande Finale ürituse lehele.

Kestab terve päeva

Võrrisõidu karikavõistlusi peetakse kahes arvestuses: sprindis ja kestussõidus. Mõlemas arvestuses on veel eraldi mitu võistlusklassi. Kokku läheb laupäeval jagamisele tosin medali- ja karikakomplekti.

Lisaks leiab Vaimastveres aset lastesõit, kus kaherattalistega sõidavad kuni 13-aastased sõiduhuvilised, kelle võistlusmasinateks on kuni 50 kuubikuliste mootoritega kaherattalised.

Korraldajad olid väga rahul, et juba nädal enne võistlust oli end lastesõidule registreerunud pea kakskümmend noort sõitjat.

Võistluspäeva algab rajal kell 10, mil alustatakse sprindisõitudega. Kell 14 lähevad rajale lapsed ja kell 16 algab kolmetunnine kestussõit. „Põhimõtteliselt jagub vaatamist terve päeva, autasustamisega alustame umbes kell 20,“ lisas Vaimastvere võrriklubi liige ja võistluspäeva juht Ehtel Valk.

Juba kümmekond aastat väldanud võistlussari ise tõestab, et punnvõrr pole pelgalt maanteeservas kulgemise vahend, vaid sellega saab edukalt ka võidu kihutada. Osavad mehaanikud on võistlusvõrre timminud nii, et masinad, mis tehaseandmete kohaselt sõitsid maksimaalselt 45 kilomeetrit tunnis, arendavad võistlustel osavate sõitjate käes enam kui 60-kilomeetrist tunnikiirust.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus