Vaimastveres moodustatakse lasteaed-põhikool

Lasteaiarühm on Vaimastvere koolis olnud alates möödunud aastast. Tänavu 1. septembrist muudetakse kooli nimi lasteaed-põhikooliks.

Väino Ling märkis, et õppeasutuse muutumisega lasteaed-põhikooliks kaasneb mõndagi uut. ?Mõistagi suureneb õpilaste arv ja koolimajja on vaja ka uusi töötajaid. Mõelda tuleks sellelegi, kas koolil ja lasteaial peaksid olema eraldi hoolekogud või on mõistlikum piirduda ühe hoolekoguga. Oleme juba seisukohal, et kooli õppenõukogu ja lasteaia pedagoogiline nõukogu jätkavad mõlemad omaette tegutsemist, sest nende ühendamine poleks mõttekas.

Väino Lingi sõnul suureneb seoses uuendamistega töökoormus. ?Majanduskulusid võimaldab kahe asutuse ühinemine siiski kokku hoida. Pidades mõttekaks kool ja lasteaed ühendada, otsustas Jõgeva vallavalitsus arukalt,? lausus koolijuht.

Praegu on Vaimastvere Põhikoolis seitseteist lasteaialast, kelle kodud asuvad Vaimastveres, Pedjas, Endlas, Vägeval ja Paduveres või mujal samas kandis. ?Praegu töötab koolis poole kohaga õppealajuhataja. Loodame, et lasteaed-põhikooli moodustamisega seoses saab õppealajuhataja hakata tööle täiskohaga,? ütles Väino Ling.

Koolijuht rääkis teistestki Vaimastvere hariduseluga seotud tulevikuplaanidest. ?Tänavu suvel vahetatakse välja viimased aknad koolimaja vanemas osas. Plaanis on rajada koolile uus spordiväljak. Usutavasti toetab ettevõtmist tänavu sügisel valitav uus Jõgeva vallavolikogu. Praegune vallavolikogu ja vallavalitsus on kooli arengule igati kaasa aidanud. Jätkame ka annetuste kogumist, et taastada kamin kunagises mõisa tõllakuuris, tänases õpilaskodu hoones. Kõige kaugemateks annetajateks on olnud Kanada eestlased.?

Eelmisel reedel toimus Vaimastvere koolis ka IX klassi lõpuaktus, kus seitsmeteistkümnest lõpetajast üksteist said neljade ja viitega tunnistused. ?Nii edukalt õppivat lõpuklassi pole meie koolis ammu olnud,? lausus direktor Väino Ling.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus