Vaimastvere postkontorit ähvardab tuleval aastal sulgemine

Kokkuhoiukaalutlustel on Eesti Postil plaanis sulgeda järgmise aasta jooksul Jõgeva vallas Vaimastvere külas töötav postkontor. Korter, kus postiasutus praegu töötab, on  juba müüki pandud.

Praegu pole Vaimastvere kontori sulgemise tähtaega kindlaks määratud, kuid selget keelt postkontori sulgemiseplaanist räägib fakt, et kontoriruumidena kasutatav korter on praegu kinnisvaraportaalis city24.ee 5964 euro eest müügil.  

Vajalikkust hinnatakse teenuste põhjal

Eesti Posti pressiesindaja Inge Suder selgitas, et nende ettevõte tegeleb praegu pidevalt postkontorite töö ümberkorraldamisega. “Vaimastverest käib enamik inimesi  tööl Jõgeval ja postiteenuseid saadakse kasutada linnas. Ka postiseadus ei näe ette kolme postkontori olemasolu Jõgeva vallas, sest elanike arv on väike,” nentis Eesti Posti pressiesindaja.

Veel lisas Suder, et postkontori kasulikkust hinnatakse eelkõige postiteenuste osutamise põhjal. “Meie hindame kontori vajalikkust just postiteenuste osutamise ja postitarvete müügi järgi. Kui klientuur on väike ja inimene ostab kontorist ainult näiteks seepi või kustutuskummi, mis ei ole postkontori esmatarbekaup, siis ei ole kontori lahti hoidmine otstarbekas.” Samas kinnisvaraportaalis  on müügil ja üürile anda terve Eesti peale üle kolmekümne elamu- ja äripinna, mis kuuluvad Eesti Postile. Inge Suderi sõnul pole Eesti Posti eesmärk  olla kinnisvaraomanik.

Veel kinnitas Suder, et juhul, kui Vaimastvere postkontori ruumidele peaks leiduma ostja juba homme, siis kontorit kindlasti kohe ei suleta. “Kõik on võimalik lepingute ja läbirääkimistega paika panna,” ütles ta. 

Klientidepuudust Vaimastveres pole

Siiski ei saa öelda, et Vaimastvere postkontoris kliente ei jagu. Ümberkaudsed vanemaealised on harjunud, et saavad oma pensioni kohalikust kontorist kätte ning saavad maksta seal ka oma maksud. Kõikidel pole paraku  kodus internetiühendust ning enamik eakaid inimesi ei oska ka selle kaudu arveid maksta. Samas on inimestel odavam maksta kohalikule postkontorile arvete tasumise eest teenustasu kui selle pärast ekstra Jõgevale sõita. Postkontoris käiakse ka ajalehti tellimas, ostetakse ajalehti-ajakirju ning loteriipileteid. Klientidepuudust Vaimastvere kontoris küll pole.

Eile ilmus Postimehe online-väljaandes uudis, et tulevast aastast on postitöötajatele ette nähtud kümneprotsendiline palgatõus. Eesti Posti pressiesindaja kinnitusel pole aga väiksemate kontorite sulgemine eilse palgatõusu-uudisega seotud. “Me kujundame oma kontorite tööd pidevalt vastavalt vajadusele ja otstarbekusele ümber,” rõhutas Inge Suder ning lisas, et kontorite sulgemine ning kinnisvara müümine pole tingitud antud palgatõusulubadusest. Suder ütles ka, et Eesti Postil pole lähitulevikus plaanis Jõgevamaal rohkem kontoreid sulgeda.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus