Vaimastvere poes üritati maksta suveniirrahadega

Möödunud laupäeva hommikupoolikul püüdis üks noormees Vaimastvere A ja O kaupluses maksta sajaeuroste meenerahadega. Plaan siiski läbi ei läinud ning kindluse mõttes kutsus müüja sündmuse fikseerimiseks kohale ka politsei.

Kaupluse müüja rääkis, et sai kohe raha katsudes aru, et tegemist pole õige asjaga. Kindluse mõttes lasi ta rahasedeli tuvastusaparaadist läbi, mis tema kahtlust kinnitas. Kohale kutsutud politsei kinnitas fakti ning asus asja uurima.

“Tegemist oli 100-euroste suveniirrahadega. Kui taolised suveniirid on kellegi rahakoti vahel või kodus klaveri peal, siis ei ole tegemist kuriteoga. Kuriteoks muutub asi siis, kui selliste rahadega püütakse tasuda kauba või teenuse eest või püütakse neid vahetada väiksemate päriseurode vastu. Siis on karistusseadustiku järgi tegemist kelmusega, mille eest võib karistada rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega,” selgitas Lõuna Politseiprefektuuri pressiesindaja Agu Lall. Juhtumi üksikasjade väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus