Vaimastvere lapsed koguvad loomade varjupaigale raha

Sel õppeaastal viiakse Vaimastvere Koolis läbi neli heategevuslikku müüki, kus õpilased müüvad omatehtud küpsetisi ning käsitööd. Saadud tulu annetatakse kevadel loomade varjupaigale.

Jõulude ajal pööratakse heategevusele tavalisest rohkem tähelepanu. Vaimastvere Kooli õpilased on aga võtnud olla abivalmid ja heasoovlikud aastaringselt.

Möödunud õppeaastal tuli tollane Vaimastvere Kooli lõpuklass mõttele korraldada koolis laat, kus õpilased saavad müüa omavalmistatud tooteid, ning saadud tulu annetatakse loomade varjupaigale. Et idee sündis alles kolmanda õppeveerandi algul, siis jõuti läbi viia vaid üks heategevuslik müük. Raha kogunes umbes kolmkümmend eurot ja see kanti  Tartu kodutute loomade varjupaiga arvele.

Traditsiooni jätkati ka sel õppeaastal. Sügisel viidi leivapäeva raames läbi samasugune heategevuslik müük, kus kogu toodang oli mingil moel leivaga seotud. Jõulude eel, teisipäeval korraldati Vaimastvere Koolis taas laat, kus õpilased müüsid peamiselt jõuluküpsetisi ning ka kinkekarpe. 

Tervislik hommikuamps jõululaadalt

Selleks, et hindu väga lakke ei aetaks, pandi paika ka nende piirmäärad. Kõik kaubad võisid laadal maksta kümnest kuni viiekümne sendini. Müügil olid piparkoogid, piparkoogi tainas, õunakoogid, muffinid ning ka kinkepakendid.  Kolmandaks vahetunniks oli müügilauad kooli fuajees juba üsna hõredad, sest enamik kaupa oli ära ostetud. Marketingi seisukohalt oli laada avamine juba esimestel vahetundidel üsna kasulik, sest üks piparkook, koogilõik või muffin hommikueineks on üsna paras amps.

Enim läksid klientidele peale seitsmenda klassi tüdruku Lelii Aare juustuküpsised, õpetaja Merle Ojametsa piparkoogimuffinid ja koolis huvijuhi tööd praktiseeriva Heliisa Aare mustikamuffinid. Head näksimist tõid laadale ka Annaliisa Siida, Netely Jõgar ja Markus Sirel. Laadal pakutud piparkoogitaina autor oli ajalooõpetaja Triinu Küünal. Populaarsed olid ka isetehtud kinkepakendid, sest paljudel ootavad jõulukingid veel pakkimist. Neid olid meisterdanud õpilased huvijuhi Heliisa Aare ja kunstiõpetaja Vesta Saare juhendamisel. 

Uuel aastal veel kaks laata

Seni on laatu peetud vaid koolis. Hea meelega korraldaksid õpilased seda ka väljaspool kooli, kuid ajapuudusel on see idee veel teostamata. Loomulikult on kevadeni aega ning võimalusel proovitakse heategevuslikku müüki ka väljaspool kooli läbi viia, kuigi organiseerimine võtab palju aega ning õpetajatel pole selleks mahti.

Äsjase jõulumüügiga teeniti tublisti üle kahekümne euro. Sellele rahale lisatakse veel leivapäevalaadal saadud tulu ning uuel aastal on plaanis müük korraldada sõbrapäeva paiku ja kevadel enne kooliaasta lõppemist.

Raha kogutakse ka korjanduskarpi, mis on pidevalt laual eesti keele klassis. Aeg-ajalt täiendavad lapsed selle sisu.  Kooli eesti keele õpetaja Merle Ojametsa sõnul pole nad veel otsustanud, millisele varjupaigale raha annetatakse. “Me mõtleme sellele kevadel. Kui õnnestub suurem summa kokku saada, siis pole üldse välistatud, et anname raha mitmele varjupaigale,” lisas õpetaja.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus