Vaimastvere külaelanikud on esitanud vallale enim pretensioone

Vaimastvere küla on nii mõneski mõttes vastuoluline paik. Suvel rajas külaselts kogukonnale platsi, kus asub ka külakiik ning kus viiakse läbi ka jaanipidusid. Alles paar kuud tagasi valmis Vaimastvere Agrol uus ja modernne lüpsilaut. Külas tegutsevad noortekeskus, kool ja toidupood. Siiski rikuvad idülli mõningad hooned, mis on hooletutes erakätes, mis lihtsalt lagunevad ja on ka ohtlikud. Külas asuvate hooletusse jäänud hoonete loetlemisel jääb ühe käe sõrmedest väheks. Enim valmistavad kohalikele elanikele muret vana viljakuivati, kahekordne korterelamu, bussijaama kõrval asuv kivihoone, tühjana seisev endine klubi,  kus asus vanasti ka majandi kontor. Külaelanikud on kogunud ohtlikke hoonete likvideerimise toetuseks allkirju, pöördunud murega vallavalitsuse poole ning püüdnud ka omal käel teada saada, mis on omanikel plaanis hoonetega ette võtta. Vallavalitsuse järelevalve spetsialist Lembitu Vaiknemets on Vaimastvere külaelanike murega kursis ning kinnitas, et valla poolt on tehtud lagunevate hoonete omanikele ettekirjutusi.

“Bussijaama taga asuva kivihoone omanikule on mitmeaastase vahega tehtud kaks ettekirjutust, tulemust ei ole. Kahekordse elumaja omanik töötab praegu Soomes. Talle on vist kaks kirja saadetud ja ta üritas seda maja müüa, kuid tulemusteta. Vana kontorihoonega pole seni probleeme olnud, sest see on veel korras. Viljakuivatiga on 6-7 aastat tegelenud AS Memphis. Sunnirahaga ettekirjutusi on talle tehtud neli. Neist kolme esimesega on kohtutäitur neilt kinni pidanud umbes 45000 krooni. Praegu on kohtutäituri käes 3000 euro suurune sunniraha ja momendil suveni menetlus peatatud, sest omanik lubas hoonet  KIK-i toetuse abil lammutama hakata,” rääkis Vaiknemets.

Vaimastvere endise klubihoone ostis ehitusärimees ja Otepääl asuva majutusettevõtte Villa Müllerbeck omanik Marko Prunvelt umbes kolm aastat tagasi. Pärast seda pole hoone juures mitte midagi tehtud. Kommentaari hoone omanikult saada polnud võimalik, sest tema mobiiltelefon oli järjepidevalt välja lülitatud või levipiirkonnast väljas. Hoone seisukord on külaelanikele siiski okkaks hinges, sest varem asus seal näiteks pood ja baar, seal korraldati pidusid, nüüd aga on maja aknad kinni löödud ja see laguneb.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus