Vaimastvere koolis pühendati sõpradele terve nädal

Kuigi valentinipäev on alles täna, peeti paljudes koolides seda eile ning Vaimastvere koolis jätkus sõbrapäeva temaatikat ja tegevust lausa terveks möödunud koolinädalaks.

Nädal algas lühijuttude konkursiga, mida kanti ette terve nädala jooksul. Konkursi teemaks loomulikult sõprus ja sõbrapäev. Parimateks töödeks tunnistati Eleri Pärna ja Sigrid Erimäe kirjutised. Eleri oli kirjutanud lausa kirjandilaadse analüüsiva töö õige sõpruse olemusest ja tähtsusest.

Teisipäeval korraldati vahetundide ajal mitmesuguseid mänge ning kolmapäeval osalesid õpilased sõbrapäevateemalisel viktoriinil. Küsiti näiteks seda, millal Eestis sõbrapäeva tähistama hakati, kust on see traditsioon alguse saanud jne. Veel lugesid suuremad õpilased väiksematele juturaamatut ette. Kooliõpilased lugesid ka lasteaialastele enne lõunauinakut unejuttu.

Neljapäeval korraldasid kooliõpilased valentinipäeva balli. Tegemist ei olnud diskoga, vaid eeldati, et õpilased tulevad ballile pidulikuma riietusega kui tavalisele koolipeole. Loomulikult valiti ballil Valentini ja Valentina, kelleks sel aastal krooniti Janar Kruusalu ja Laura Mändoja 9. klassist.  Valiti ka publiku lemmikpaar, kelleks osutusid Karli Soolepp ning Mai-Liis Paljak, mõlemad samuti lõpuklassist.

Väike ootusärevus iga päev

Sõbrapäevakaarte vahetati koolis reedel. Neljanda tunni ajal sorteerisid õpilasesinduse toimekad liikmed terve kastitäie südamekujulisi ja nendega kaunistatud kaarte ning jagasid  need adressaatidele. Päeva jooksul oli võimalik lasta ennast kooli fuajees üksinda või koos sõbraga pildistada ning hiljem pilt endale arvutisse laadida. 7. klass valmistas maitsva ja kena väljanägemisega küpsisetordi, mis sõbranädala viimasel päeval ühiselt ära söödi.

Kooli huvijuhi Sirle Schneideri sõnul osaleti sõbranädala ettevõtmistel aktiivselt, õpilastel oli sel nädalal lõbusam kooli tulla.

Kõige paremad sõbrad on emme ja issi

Ka kooli kõige väiksemad ehk lasteaialapsed tähistasid sõbrapäeva terve nädala jooksul. Nädala algul rääkisid kasvatajad Anneli Õim ja Vive Pajula lastega sõbrapäevast ning lapsed jutustasid, kuidas nemad sõbrapäeva tähistavad ja keda tähtsaks peavad. Veel joonistasid lapsed oma sõpru ning samuti rääkisid piltide juurde, miks nad just selle sõbra valisid. Neljapäeval valmistasid lapsed koos kasvatajatega torti ja reedel meisterdati sõpradele kaarte. Kui kasvataja Vive küsis lastelt, kellele nad kaardid teevad, vastasid lapsed peaaegu kooris: „Emmele ja issile!“ Siit võiski järeldada, kes on laste kõige suuremad sõbrad.

Reedel korrladati lasteaias ka sõbrapäeva trall, kus üheskoos kasvataja Vive klaveri saatel tantsiti ja lauldi. 

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus