Vaimastvere koolis korraldati emakeelenädal

15.-19. märtsini toimus Vaimastvere koolis emakeelenädal, millega tähistati ka lugemisaastat. Juba reedel, 12. märtsil pandi üles näitus kooli töötajate lapsepõlve lemmikraamatutest. Raamatuid oli näitusel üsna palju, sest päris mitmed ei osanudki ainult ühte lemmikut välja tuua. Kõige populaarsemateks raamatuteks olid Silvia Rannamaa „Kadri“ ning Astrid Lindgreni „Meisterdetektiiv Blomkvist“. Lisaks lemmikraamatutele olid näitusel ka kooliõpikud ja -vihikud 1930. aastate lõpust.

Emakeelenädal algas nuputamispäevaga. 5.-9. klassi õpilased osalesid kirjanduslikul viktoriinil, kus valiti iga klassi parim kirjandustundja. Võitjateks osutusid Laura Aare, Rait Pindis, Sander Vaino, Gabriel Undritz ja Raigar Müllerson. Nädala jooksul valiti välja ka iga klassi parimad lugejad. Auhinnaraamatud said Jaanus Tomson, Tõnis Tomson, Egert Hobolainen, Netely Jõgar, Keylin Koort, Maarika Mitrjagina, Andre Salumägi, Tuuli Sukk ja Alo Mölder.

Teisipäeval ja kolmapäeval oli ettelugemispäev. Teisipäeval esimese tunni algul käisid õpetajad 5.-9. klassi õpilastele ette lugemas. Kolmanda tunni ajal aga käisid 5. klassi õpilased meiega samas majas oleval lasteaiarühmal külas. Kõigepealt esitati mudilastele õpilaste endi lavastatud muinasjutt „Kuldkihar ning kolm karu” ning seejärel tutvustati oma esimesi lemmikraamatuid ning loeti nendest ka katkendeid ette. Kolmapäeval oli kuulamisjärg algklassilaste käes. Neile lugesid ette 8. klassi tüdrukud Teele ja Sigrid.

Neljapäevaseks võistluseks tuli osalejatel pähe õppida Karl Eduard Söödi luuletus „Jälle kevad“ ning esitada seda võimalikult paljudele inimestele. Iga kuulaja pidi oma allkirjaga kinnitama, et talle on luuletust loetud. Võitjaks osutus 6. klassi noormees Mart Alas, kes jõudis oma luuletust esitada 37 inimesele. See võistlus tekitas väga palju elevust nii lugejate kui kuulajate hulgas.

Reedel, kolmanda õppeveerandi viimasel päeval tegi emakeeleõpetaja kokkuvõtte nädala sündmustest. Tunnustati tublimaid. Kiita said kõik õpilased, sest osaleti aktiivselt ja anti endast parim.

MAARIKA MITRJAGINA

blog comments powered by Disqus