Vaimastvere kooli lapsed kogusid varjupaigale sada eurot

 

Eile viidi Vaimastvere koolis läbi selle õppeaasta neljas ja viimane heategevuslik müük. Kõikide selle aasta müügipäevadega saadi kokku sada eurot, mille eest ostetakse Rakvere loomade varjupaigale toitu ja tarvikuid.

Vaimastvere kooli õpilasomavalitsuse tütarlapsed on õppeaasta algusest viinud igal veerandil läbi ühe müügipäeva, kus müüdi mitmesuguseid küpsetisi. Saadud müügitulu koguti kokku ning eile, viimasel müügipäeval, loeti raha üle. Selgus, et Rakvere kodutute loomade varjupaik saab Vaimastvere kooli laste abiga saja euro eest vajalikku kraami.

Õpilased ja kooli emakeeleõpetaja Merle Ojamets, kes lapsi ettevõtmises ka aidanud on, jäid saadud summaga väga rahule. “Eks me tegime enne müügipäeva ka kõvasti reklaami,” rääkis õpetaja. Üheks turundusnipiks oli ka korraldada müük  enne söögivahetundi, sest nii ostsid õpilased ja õpetajad rohkem söödavat. Samas oli kõik müügipäeval pakutav ka väga maitsev. Peamiselt müüdi küpsised ning mitmesuguseid muffineid.

Merle Ojametsa sõnul valiti Rakvere varjupaik abistamiseks  seetõttu, et Jõgeva vallast leitud hulkuvad loomad viiakse just sinna. Õpetaja kinnitusel on neil plaan minna müügipäevi läbi viinud lastega lähiajal varjupaigale kaupa valima.  Lapsed saavad vajalikud tarvikud ka ise varjupaika kohale viia, transpordiga lubas neid toetada kooli direktor.

Üks heategevuslik müük  korraldati ka eelmisel aastal ning  tulu läks Tartu kodutute loomade varjupaigale. Sel aastal oli kogutud summa loomulikult suurem ning aktiivsed õpilased kinnitasid, et koguvad heategevuseks raha ka järgmisel õppeaastal.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus