Vaimastvere kooli keeltekohvik pääses üleriigilisele konkursile

Üle-eestilise „Ettevõtliku kooli” edulugude konkursi „Õppimine on põnev” nominendiks sai ka Vaimastvere kooli korraldatud keeltekohvik, mis võistleb noorte ja laste algatuse kategoorias.

Keeltekohvik toimus noorte ja õpetajate koostöös. Projekti eestvedajad Cerle ja Cärolyn Silm tunnistasid, et nad ei teadnudki, et projekt konkursile esitati.

„Paar päeva tagasi saime teada, et meie sotsiaalpedagoog Deili Matson oli meie kandidatuuri üles seadnud. Olime maakondlikust žüriist edasi saanud ja ka vabariiklikust žüriist häid kommentaare saanud ning jõudnud kolme parema sekka,” rääkis Cerle, kellele tore üllatus lausa pisarad silma tõi.

Vaimastvere kaardile

Vaimastvere kooli sotsiaalpedagoog Deili Matson sõnas, et kuna koolis toimuvad toredad üritused, taheti, et ka teised sellest osa saaksid. „See on hea viis Vaimastvere kaardile tuua, et on koht, kus tehakse nii noortele kui ka kogukonnale head,” lisas ta.

Keeltekohvikus tehti Vägevale elama tulnud pagulastega mitmesuguseid toite, õpiti nende kombeid ja nemad õppisid samal ajal eesti keelt ja kombeid. Cerle tõi huvitavamate maitseelamustena välja vareenikud ning lihapallid kana ja paprikaga.

„Enim üllatas vist kõiki Süüria, kus noored tüdrukud tegid otsast lõpuni kõik söögid ise,” meenutas kooli sotsiaalpedagoog. Keeltekohvik andis noortele võimaluse suhelda, omavahel tuttavaks saada ja üksteise kultuuri kohta üht ja teist õppida. „See, et klassis on teisest kultuurist ja teist keelt rääkiv õpilane, annab eesti õpilastele nii palju juurde. Igal juhul on Vaimastvere õpilased selles suhtes heas seisus, et nende silmaring laieneb,” avaldas Deili Matson veendumust.

Hea meeskond toob edu

Projekti eestvedamine andis noortele palju juurde. „Tuli teha plakat ja kirjutada projekt, põhjendades, miks raha vaja on, ja tuua välja kõik etapid. Lisaks tuli pidada meeskonnakoosolekuid. Meil jäi just aega väheks,” kirjeldas Cerle. Kiidusõnu jätkus tal oma meeskonnale.

„Me hoiame kokku, sest teame üksteisest nii palju. Kui meil on hästi, siis teame, mis on hästi, ja kui midagi on halvasti, siis teame, kuidas tuju paremaks teha,” kinnitas ta. Ka mentor Eveli Leegol jagus noortele vaid kiidusõnu. “Nad said väga hästi hakkama ja olid väga tublid. Kõik sai õigel ajal esitatud,” kinnitas ta.

Kolme parema sekka tulnud Vaimastvere kooli ootab ees suur töö, sest 11. oktoobriks peab valmima sündmust ja kooli tutvustav video. „Meil kogunes suur osa kooliperest kokku, jagasime ülesanded, plaanime selle taas meeskonnatööna teha,” rääkis Deili Matson, lisades, et video annab võimaluse end tõestada.

Kohanumber pole isegi enam oluline, sest auhinnalisel kohal ollakse niikuinii. See, kuidas video valmib, pole veel lõpuni selge. Koolipere koguneb taas lähipäevil ning siis pannakse paika täpsemad ideed, kuidas end 18. oktoobril toimuval haridusfestivalil videopildis näidata. Võitjad selguvad publiku ja žürii hindamise tulemusena.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus