Möödunud teisipäeval peeti Vaimastvere Koolis ebatraditsiooniline jõulupidu, mis algas kell kuus õhtul ja kulmineerus alles südaööl, mil kooli jõudis pakke jagama jõuluvana. Pärast kinkide kättesaamist ei läinud lapsed koju, vaid jäid koolimajja ööbima.
Selleks, et tänavused jõulud koolilastele paremini meelde jääksid, otsustasid õpetajad jõulupeo korraldada veidi teistmoodi. Jõuluöö idee tuli neil juba novembri keskel, kuid õpilastele sellest enne veerandi viimast nädalat ei räägitud. Vaid vähehaaval lekitati lastele infot, et nad endale 21. detsembriks muid plaane ei teeks. Põnevust hoiti praktiliselt viimase minutini, mil öeldi, et jõulupidu kestab sel korral pea poole ööni ning ööbimine toimub samuti koolimajas.
Õhtu algas põhikooli keskastme õpilaste jõulunäidendiga “Kikeritokside seiklused”. Pärast esimest etendust jagati terve kooli õpilased erinevate töötubade vahel. Keemiaklassi kogunesid need, kellega üheskoos jõulukaarte meisterdati, õppeköögis valmistas aga kümneliikmeline seltskond piparkooke, valetrühvleid ja kookosemaiustusi. Keldrikorrusel õpetas direktor Väino Ling huvilisi joogikõrtest jõulukaunistusi valmistama.
Menukaim oli siiski õppeköögi töötuba, kuhu paljud kippusid, küllap sellepärastki, et paljudel oli lõunasöögist juba mitu tundi möödas. Toidu valmistamise juures olid poisid olid veel entusiastlikumad kui tüdrukud. Pärast tundi aega kaartide, ehete ja piparkookidega tegelemist mindigi sööma. Õhtusöök oli jõuludele kohaselt rikkalik ning toidulaualt ei puudunud traditsioonilised hapukapsad ja verivorstid, kõrvitsasalat ja pohlamoos.
Timbu-Limbu ja sõbrad tõid jõuluvana
Pärast õhtusööki etendasid vanemate klasside õpilased näidendi “Jõuluvana jõulupuu”. Humoorika lavaloo olid õpilased ise välja otsinud ning ka lavastajatöö tehti ise. Eesti keele õpetaja Merle Ojamets jagas neile vaid mõningaid näpunäiteid.
“Näidelda tahtsid nad ise, kedagi polnud vaja rolli sundida ja otsida,” kinnitas õpetaja Ojamets.
Pärast õhtu teist näidendit ligines kell üheksale, mil alustati uute töötubadega. Viidi läbi ka orienteerumine ning mitmed teatevõistlused võimlas. Seejärel sai vaadata õhtu kolmandat näidendit, mille esitasid seitsmenda klassi õpilased. Veel sisustati aega muusikaklassis karaoke laulmisega ja tehti õpetaja Vaino Mölderi juhendamisel füüsikakatseid.
Kell 23.00 algas nii-öelda õhtu nael ehk Jõgeva Linna Teatri ja kultuuriseltsi Vanaveski näitlejate etendus “Timbu-Limbu ja jõuluvana”. Etenduse lõpus, veidi enne südaööd, ilmus välja ka jõuluvana, kes koolilastele pakid kätte andis. Edasi siirduti oma klassidesse kinke laiali jagama.
Südaöine eine klassiruumis
Kui kingipakid kõigil käes, oli kell jõudnud tiksuda üle südaöö. Algklassilapsed olid juba üsna väsinud, pikutasid klassides magamiskottides ega möllanud mööda koolimaja ringi.
Viienda ja kuuenda klassi lapsed vaatasid oma klassis enne magamajäämist filmi “Mamma Mia” ning arvutiklassis näidati projektori abiga joonisfilmi “Jääaeg 3“.
Põhikooli lõpuklassi poistel-tüdrukutel oli selleks ajaks juba kõht sedavõrd tühjaks läinud, et klassiruumis sätiti töökorda võileivagrill. Ka pärast võileibade söömist ei poetud veel põhku, sest siis tekkis üheksandikel soov oma karaokeoskused proovile panna. Laulujoru võeti vaiksemaks siis, kui klassijuhataja tuletas meelde, et nende kõrvalklassis viibivad kolmanda klassi lapsed, kes tõenäoliselt pärast pikka koolipäeva ja tegusat jõuluõhtut magada tahaksid.
Järgmise päeva hommikul oli äratus kell 8.00. Pärast ärkamist mindi sööma ning siis klassijuhatajatundi, kus saadi tunnistused. Kolmapäeva hommikul kella üheksa paiku läksid Vaimastvere Kooli lapsed koju jõuluvaheaega veetma.
i
EILI KOITLA
</span>