Väiksemate asulate korterid pole hinnas

Kinnisvarafirma uuringust selgus hiljuti, et korterite hinnad meie maakonnakeskuses on aastaga üle 40 protsendi langenud.

Need, kes praegu elukohta vahetada soovivad, peavad oluliseks, et läheduses oleks olemas kool, lasteaed ja kauplus, kuid tuntakse huvi ka selle vastu, millega kortermaja köetakse  ja mis „kaalukategoorias” on majaelanike senised soojaarved. Selline asjale lähenemine on tõepoolest mõistlik, et ei korduks hädasaaga, mida hiljutise kinnisvarabuumi ajal siin-seal kogeda tuli. Kui suures linnas hea eluase muinasjutulise hinnaga maha müüdud sai, tundis müüja end hetkeks tõelise kröösusena, kui korteriostuks väiksemas asulas hetkel naeruväärsena tunduva summa välja käima pidi. Osteti kalleid televiisoreid ja muud olme- ja luksustehnikat. Kui aga talvel soojaarved postkasti potsatasid, tuli pill pika ilu peale — mõttetu oli nüüd nutta taga oma suurlinnaelamist, kus nii palju maksta ei tulnud ja kogu muu olmega seotud asjaajamine kah palju ladusamalt sujus…

Sestap ei koligi peaga mõtlevad inimesed nüüd naljalt väikelinnadesse või alevikesse plaaniga sealt iga päev kaugemale tööle sõita, sest autokütuse hinnadki on viimase paari aastaga kosunud.  

9. märts 2010

blog comments powered by Disqus