Väikesed nõiad pidasid Adaveres suure peo

Volbripäeva eel kogunesid Adaverre kooliminevate laste rühmad Põltsamaa piirkonna lasteaedadest, kus kohalik lasteaed Naksitrallid neile päevakohase nõidadepeo korraldas. Kostümeeritud peolisi oli kaheksa lasteaia peale kokku umbes sada viiskümmned.

Põltsamaa piirkonna lasteaiad on varemgi ühisteks spordi-, näitemängupäevadeks jne kokku saanud. Volbripäeva peeti tänavu seitsmendat aastat järjest. Loosi tahtel osutus seekord korraldajaks Adavere lasteaed. Siinsetele väikestele nõidadele lisaks tuldi nõiapeole Esku, Kamari, Pisisaare ja Lustivere lasteaiast, Põltsamaa lasteaedadest Mari ja Tõruke ning Puurmani Siilipesast, kes kõik said osa üllatusterohkest ja põnevast päevast.

Nõidade paraad ja nõiakojad

Kui kõik väikesed nõiad, kelle seas ka mõned suured, olid kohale jõudnud, kuulati ära peanõidade — Adavere lasteaia Naksitrallid juhataja Tiia Lantsi ja kohaliku vabaajakeskuse perenaise Evi Rohtla — etteasted. Siis kutsusid peanõiad kõik kallid külalised Nõiamaale. Algas uhke nõidade paraad ulja marsi saatel, kus igat gruppi tervitati eraldi läbi mikrofoni. Seejärel andsid kõik koos peanõidade eestvedamisel nõiavande ning laulsid “Nõialaulu”. Et varem oli lasteaedadele saadetud laulu sõnad, kõlas ühislaul tõeliselt võimsalt.

Pärast seda ootas peolisi ees rohkesti põnevat tegevust kokku kaheksas nõiakojas, igas oma ülemnõid asju korraldamas. Ussinõia juures joodeti ussi tarkusejoogiga ja saadi ka ise sellest joogist osa. Pallinõid juhatas täpsusvisete tegemist põrgukatlasse. Mäenõiaga lahendati mõistatusi ja õpiti lausumisi ning söödi suurest nõiakatlast. Muulinõid lubas lastel värvilisi mullikesi teha. Tasakaalunõia juhatusel prooviti luuaga tasakaaluharjutusi. Pimenõia juures visati kinnisilmi nõiaämbri pihta. Kunstinõid aga meelitas päevakohaseid pilte tegema.

Üllatused ja tänamine

Kõik nõiakojad läbi käidud, koguneti taas Nõiamaa platsile kokku, kus iga lasteaed teistele ennast mingi etteastega tutvustas. Seejärel andsid korraldajad neile üle kiidukirjad ja sümboolsed luuad. Kõige lõpuks ootas aga peolisi lasteaia mänguväljakul asuvas toredas bussis üllatusnõid, kes pakkus kõikidele nõiajooki ja nõiakooki.

Kuigi päeva ettevalmistamise ja läbiviimisega oli ametis kogu Adavere lasteaia Naksitrallid täiskasvanutepere, ei oleks ka lastevanemate ja sõprade abita läbi saadud. “Tahame tänada Viivikat, Aget, Tiinat, Britti ja Deilit, toredaid pirukatädisid Valvet ja Meerit ning Ehat nõiajoogi ja -koogi eest ning muidugi meie asendamatut abilist Evi Rohtlat, ilma kelleta ei ole me viimasel ajal ühegi ettevõtmisega hakkama saanud,” ütles lasteaia juhataja Tiia Lants.

Järgmisel aastal kohtuvad Põltsamaa piirkonna lasteaiad volbripeol Pisisaares.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus