Väikese küla suurvõistlus

Nii võiks iseloomustada möödunud laupäeval Võisiku külaseltsi EWA spordiplatsil toimunud jalgpalliturniiri, kus mängisid Rahvaliidu Riigikogu liikmed ja ministrid ning nende nõustajad, Vanemuise teatri näitlejad, Põltsamaa jalgpalliveteranid ja Jõgevamaa külavanemad. Põltsamaa jalgpalliveteranid pidasid esimese kohtumise Vanemuise jalgpallihuvilistega 27 aastat tagasi, Riigikogu liikmetega aga 1. juunil 1997.

Seekordsel turniiril jõudsid esikohamängule Vanemuine ja Põltsamaa jalgpalliveteranid, olles eelnevalt alistanud Rahvaliidu võistkonna ja külavanemad. Finaalmäng lõppes veteranide 3:2 võiduga. Võitjate au eest olid väljas Raivo Lehiste, Viljar Päivil, Harri Andruse, Kalev Pedajas, Viljo Emajõe, Heikki Kikkas ja Villu Ojassalu. Viimatimainitu on kaasa mänginud kõigis kuueteistkümnes kohtumises. Teatri võistkonnas lõid esimest korda kaasa uus draamajuht Sulev Teppart ja populaarne näitleja Riho Kütsar.

Riigikogulastest olid tublimad Koit Prans ja Mati Kepp, külavanematest Kamari külavanem Indrek Eensalu. Penaltite löömise võistluse võitis kindlalt Vanemuine Riigikogu ees.

Keha kinnitati ja auhindu jagati EWA ruumides. Kõik osalenud said nägusa turniirimedali, kõik meeskonnad aga mälestusplaadi. Eriauhindu jagus tosinale mängijale. Lustakate pillilugudega lahutasid kõigi meelt Ilve Miller, tema tütar ning EWA esinaine Loniida Bergmann. Korda läinud jalgpallipäeva toetasid Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja pool tosinat spordilembelist sponsorit.

VILLU OJASSALU

blog comments powered by Disqus