Väikepood kavatseb konkurentsis püsida 

Täna  kahekümne aastaseks saav Seveli Äri  lihapood Jõgeval on ainus üheksakümnendatel aastatel tegevust alustanud väiketoidupood, mis on maakonnakeskuses tänaseni püsima jäänud.

Seveli Äri juhataja Virve Peterson töötas kakskümmend neli aastat Jõgeva aleviku sööklas, mida külastasid tollal Jõgeva Sordiaretuse Instituudi ja Jõgeva riigimajandi töötajad. Pärast söökla sulgemist kavatses ta  seal hakata ise toitlustusteenust pakkuma, kuid ruume sai võtta vaid rendile, sellepärast jäi plaan katki.

Liha varuti põhiliselt talunikelt

“Hakkasin füüsilisest isikust ettevõtjana Mustvees liha müüma. Varsti pakuti aga Jõgeva kesklinnas müügiks endise aianduskaupluse Aedur hoonet, mille eest saime tasuda osade kaupa. Otsustasime selle lihapoe tarvis ära osta. Esmalt tuli teha remont, kusjuures  toiduainete müügiks vajas hoone põhjalikku nüüdisajastamist,” rääkis naine.

Seveli Äris müüakse põhiliselt sealiha ja sealihatooteid ning subprodukte.

“Algul varusime liha põhiliselt talunikelt. Kui aga väiketootjad hakkasid majandusliku ebatasuvuse tõttu oma tegutsemist kokku tõmbama, tuli otsida uusi kanaleid. Regulaarselt tellime liha ühelt Rakvere koostööpartnerilt, kes tellimused alati täpselt täidab. Pikaajalised suhted on ka Läänemaal Kirimäe külas tegutseva firmaga Filee ja aktsiaseltsile Tartu Agro kuuluva lihatööstusega Tartumaal Rahingel. Ostjaskonna lemmikuks on nendes ettevõtetes valmistatud poolsuitsuvorstid, endisi aegu meenutav keeduvorst Sauna ja Filee lihatööstuse maasuitsukülg,” rääkis Peterson.

Kolmepäevane realiseerimisaeg

“Mõned kliendid sooviksid, et müüksime looma-, kana-, kalkuni-, lamba- ja küülikuliha. Et müüdavad kogused on väikesed, siis pole see võimalik, sest põhiliselt kolmepäevane realiseerimisaeg on suuremate koguste jaoks liiga lühike. Jõgeval on üheksa suuremat ja väiksemat kauplust, kus müüakse liha, ja nendelegi on sama probleem tuttav,” nentis poepidaja.

“Kindel on, et Seveli Äri letil on kodumaine liha. Oleme senini püsima jäänud tänu sellele, et pikkade aastate vältel oleme leidnud oma ostjaskonnaga ühise keele. Kui majanduslikus mõttes vastu peame, siis ka  jätkame,” lubas Virve Peterson.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus