Väikelinnas olgu turg

Põltsamaa kesklinnas avati sel nädalal turutänav kui ka külmikuga toidujagamiskapp.
Turu – või ka turutänava või -väljaku – vajalikkusest ja olulisusest on Põltsamaal tegelikult räägitud juba ammu. Kohalikud inimesed olid mõne aasta eest tõsiselt nördinud, kui tollal tegutsenud Põltsamaa turg sisuliselt oma tegevuse lõpetas ning selle väravad lukku pandi.
Tegelikult sai edaspidi värsket kartulit, tomatit ja muid aiasaaduseid osta küll ajutiselt püstitatud müügikioskitest bussijaama kõrvalt ja mujalt, ent inimesi ikkagi häiris, et väikelinnas polnud võimalik käia turult toidukraami ostmas. Seevastu kaubanduskeskuseid on Põltsamaale viimase kümnekonna aastaga kerkinud kui seeni pärast vihma.
Nüüdne turutänava avamine oli selles mõttes tõesti oluline sündmus, et tegelikult on selles väikelinnas ju igakuiselt siiamaani turg olnud, on toimunud jõuluturud nagu Jõgeval ja paljudes teistes linnades üle Eesti. Ent puudus justnagu õige koht, kus kauplejad oma kaubaga said välja tulla. Lõpuks leiti probleemile lahendus – turg olgu turutänaval.
Jääb vaid üle loota, et jätkuks piisavalt kohalikke talunikke, kes seal kohalikku toodangut müüma hakkaksid, ja et jätkuks ostjaid, kes turult saadavat kaupa väärtustaks.
Ka toidujagamiskapi paigaldamine kesklinna on väärt algatus, mis väärib esile tõstmist. Milleks toitu, mis on veel kõlbulik, minema visata.

blog comments powered by Disqus