Väike Tabivere pianist Russaku konkursil esimene!

Detsembrikuu esimesel nädalavahetusel toimus Tartu I Muusikakoolis  traditsiooniline Ago Russaku nimeline Lõuna-Eesti regiooni noorte pianistide konkurss, järjekorras juba XVII.

Noori muusikuid hindas žürii koosseisus Peep Lassmann, Marko Martin ja Liene Andreta Kalncie.

III klassi klaveriõppuritest tuli esikohale Tabivere tüdruk

Karina Agnes Raudkats, kelle õpetaja on Tabivere huvikoolis  Jelena Golub ning mentorõpetaja Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli juures Ruth Ernstson.

Karina Agnes osales Russaku konkursil juba möödunud aastal, jäi seal andekana silma ja valiti osalema Tuleviku muusikute programmi, milles on tegev sellel õppeaastal. Programmis kaasa tegemine tähendas ka, et õpilane sai endale Elleri-koolist mentorõpetaja, kellelt lisatunde võtab.

Novembris käis Karina Agnes koos oma õpetaja Jelenaga Leedus Jonavas kõrgetasemelisel ja suure osalejate arvuga noorte pianistide konkursil „Klaver on minu armastus”, kust toodi diplom.

„Tartu I muusikakooli  korraldataval konkursil esinesime sama kavaga, mis Leedu tarvis õpitud sai. Need olid 

Bachi “Väike prelüüd” ja Prokofjevi “Rohutirtsude rongkäik.” Esimene koht oli Karinal kahtlemata väga tubli saavutus, sest osalejaid oli tema vanuserühmas üle kahekümne ja nende tase oli kõrge,” rääkis noore pianisti õpetaja Jelena Golub.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus