Väike-Maarjas tassiti naisi

 

Kavas oli võistkondlik naisekandmine, abielupaaride võistlus ja esivõistlused naisekandmises. Rajal oli veetakistus, milles kaheteistkümnekraadine vesi, kolmest takistusest tuli üle ronida. Pealtvaatajaid kimbutas terve päev vihmasadu, kuid võistlejaid see ei seganud, sest nemad said märjaks nagunii.

Võistkondlikust naisekandmisest võttis osa kaheksa võistkonda. Oli tuldud nii võitma, naist kandma kui ka oma erakonnale propagandat tegema. Tegemist oli teatejooksuga. Enne kui järgmine võistleja teele võis minna, pidi eelneva vahetuse läbinu ära jooma pudeli vett, mis osutus võistluse kõige raskemaks osaks.

Võistkondliku naisekandmise võitis Äntu Farmi võistkond, millesse kuulus ka juba ülikiire joojana tuntud Janek Lõomets. ?Joomine teeb meistriks. Ükskõik, mida sa jood. Peaasi, et kiiresti,? märkis võitja.

Abielupaaride võistluses oli nii vanu tegijaid kui ka esmaüritajaid. Osales kuus paari, nende hulgas ka selle ala maailma parimad Anneli ja Jaanus Underst. Ka laupäeval olid nad ülivõimsad võitjad.

Esivõistlused naisekandmises olid päeva kõige pingelisemad. Võistlus oli väga tasavägine ja tuli arvestada väga hoolega oma jõuvarusid ning olla ettevaatlik. Paljud kaotasid aega selle peale, et libastusid basseini minnes. Ja sealt tuli kohe viisteist trahvisekundit, kui naine maad puutus. Teised aga ütlesid, et kõige raskem oli fini?isirge laskumise ja viimase tõkke ületamisega. Selle võistluse esimesteks tulid Madis Uusorg ja Inga Klauson.

Pealtvaatajad said kätt proovida täpsusmängudega. Võis proovida ammulaskmist ja kirve viskamist ning leidus ka üks tõeline Robin Hood, kellel õnnestus üks nool teise sisse lasta. Peale selle lõbustas publikut ka ansambel Kuldsed Lindid ja silmarõõmu pakkus Peugeot autode esitlus. Esinesid ka tantsutüdrukud ja Väike-Maarja pasunakoor. Päeva juhtis Samuel Golomb, võistlusi kommenteeris Lembitu Kuuse. Esimest korda toimus ka palliõngitsemise võistlus pealtvaatajaile, mis nimetati publiku pakkumisel palliralliks. Võistlejate ülesandeks oli basseini kohal olevatelt palkidelt korjata liblikavõrguga kokku viis sama värvi palli, läbida seejärel naisekandmiserada ja fini?ijoonel oli vaja veel ka õhupall katki puhuda. Puhumine osutus pärast jooksu küllaltki raskeks. Ja ega siis need Euroopa Liidu pallid hästi katki ka lähe. Nii tehtigi mitmel korral jooksuga saavutatud edu puhumisega tasa ja võistluse lõpuhetked kujunesid väga pingelisteks. Kõige parema tasakaalu ja oskustega võistlejaks oli seekord Hugo Müüdla.

Võistluspäeva suurimateks pärliteks olid Agnes Lõssova ja Maagnus Kõiv Tallinnast, kes tulid võistlusele erilises kostüümis, öeldes: ?Inimeses peab kõik ilus olema? ja tõestasid, et Eestis on ka tugevaid naisi. Nad läbisid raja tavapäraselt ja kui fini?ijoon oli ületatud, vahetasid nad oma rollid ja Agnes tassis Magnuse tagasi. Lembitu Kuuse ütles selle peale, et keegi peab ju lindi lõpuks tagasi ka kerima.
 

blog comments powered by Disqus