Väike-Maarjas peetakse laupäeval naisekandmise võistlused

Klassikalises (kaksiratsa stiilis) võistlevad abielupaarid, kusjuures abielu tuleb tõestada kas abielutunnistuse või ühise lapse sünnitunnistusega. Esivõistlustel võivad osaleda kõik naisekandmishuvilised, võistlus toimub vabastiilis, mis tähendab et lubatud on kõik kandmisviisid.

Võistkondlikus naisekandmises osaleb neli liiget:  kolm meest ja üks naine, keda kantakse. Distants on jagatud kolmeks osaks, millest iga kandja läbib ühe.

Võitjad sõidavad naisekandmise maailmameistrivõistlustele Soome Sonkajärvile.

Naisekandmine on ala, mis nõuab häid füüsilisi võimeid ja osavust, aga ka üksjagu huumorimeelt. Raja pikkuseks on 235,5 meetrit ning see on kaetud muru, liiva ja asfaldiga. Rajal tuleb ületada kaks kuiva ja üks veetakistus.

Võistlustest saab osa võtta 20 klassikalises ja 20 vabastiilis võistlevat paari ja kümme võistkonda, sprindis aga osalejate arv piiratud ei ole.

Vabu kohti on praegu veel piisavalt, kuid kuna kohtade arv on piiratud, tasuks siiski enne võistlustele sõitmist end Väike-Maarja valla koduleheküljel registreerida. Samast saab täpsemat infot osavõtumaksu ja osalemistingimuste kohta.

Võistlus algab kell 16, kõik on seda vaatama oodatud. Võistlust juhib spordireporter Lembitu Kuuse. Lisaks naisekandmisvõistlustele korraldatakse ka rahvalikke võistlusi publikule.

Samal päeval tähistatakse Väike-Maarjas ka Pandivere päeva, mis algab kell 10 hommikul.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus