Väike-Maarjas otsustati korraldada maarahva kongress

Laupäeval Väike-Maarjas peetud Keskerakonna korraldatud maaelukonverentsil võeti vastu otsus korraldada sügisel maarahva kongress.

Konverentsi sissejuhatavas ettekandes avaldas Edgar Savisaar arvamust, et maaeluprobleemide arutamiseks ja nendele lahenduste otsimiseks tuleks korraldada maarahva kongress.

Haigestumise tõttu  pöördus Eesti Talupidajate Keskliidu juhatuse esimees Arvo Veidenberg osalejate poole kirjalikult. Ta väljendas positiivset suhtumist Keskerakonna püüdlustesse tegelda maaeluprobleemidega, kuid märkis, et ei poolda ühe erakonna keskse konverentsi korraldamist.

Eesti Põllumeeste Keskliidu asepresident Jaan Sõrra pooldab aga kongressi toimumist.

“Kuigi maaeluküsimustega on kõige põhjalikumalt tegelnud Rahvaliit ja Keskerakond, ei tohiks kongressi ettevalmistamisest ja korraldamisest kõrvale jääda ka praegused koalitsioonierakonnad,” avaldas ta arvamust.

Konverentsil loodi  ka maarahva kongressi korraldustoimkond, kuhu Jõgevamaalt kuulub Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing. Konverentsi juhtinud Riigikogu liige Arvo Sarapuu ja Võru linnavolikogu esimees Toomas Paur märkisid, et korraldustoimkond on avatud ka teistele, kes soovivad kongressi ette valmistada.

Keskerakonna plaanide kohaselt peaks maarahva kongress toimuma tänavu sügisel.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo tegi aga konverentsil ettepaneku, et regionaalministri ametikoht võiks olla mitte siseministeeriumi, vaid põllumajandusministeeriumi haldusalas.

“Praegu tegeleb regionaalminister ennekõike maavalitsuste ja maakondadega seonduvaga. Regionaalpoliitika on aga väga tihedalt seotud põllumajanduse ja kogu maaeluga,” põhjendas ta.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus