Väike Fiat on Pärnu noorikute lemmik

Tõsise uunikumiga oli Pajusi vanatehnika päevale tulnud Pärnu mees Jüri Vaikjärv, kelle sõnul pärineb talle kuuluv Fiat 1947. aastast ja on Eestisse toodud Itaaliast.

Jüri Vaikjärve käes on see olnud kümme aastat. Masina kere on taastatud originaalselt, ent istmed on sees mugavad ja tänapäevased. Fiati omanik tunnistas, et põhi on küll välja vahetatud, aga õnneks sellist saatust Fiatil polnud, et seda lausa kanakuudina oleks kasutatud. Kohale sõitis Jüri Vaikjärv selle autoga n-ö ilma katuseta, aga vihma korral saab salongi kohale ka katuse tõmmata.

Oma 900 kuupsentimeetrise mootorimahu ja 27 hobujõulise autoga jõudis ta Järva-Jaanistki sarnaselt ürituselt läbi sõita, aga seal oli ainult paar-kolm tuletõrjemasinat näha ja nii otsustas ta hoopis Pajusisse tulla. Jüri Vaikjärv lausus, et sõidab oma Fiatiga väga palju. Neil päevil kui vihma ei saja, istub ta sageli masina roolis ja on tänaseks ligemale 40 000 kilomeetrit läbi sõitnud. “See auto on Pärnu naiste lemmik ja noorikud tahaksid kõik mulle siia kõrvale istuda. Paraku jään ma ise ka vanaks nagu see autogi,” tõdes pärnakast tillukese Fiati omanik.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus