Vaid ühe tööpäevaga

Selgub, et 12–13 tunni pikkused tööpäevad pole Põltsamaal midagi, eriti kui asi puudutab kaasava eelarve võitnud korvpalliplatsi. Nii saigi esmaspäeval vaid ühe pikale veninud tööpäevaga plats värske katte ning kui viimased vajalikud osad jõuavad, võib juba mängima hakata.


Kuid ühe tööpäevaga võib palju juhtuda. Nii kogunesid ka lähisuhtevägivallaga seotud inimesed nii meie maakonnast kui ka kaugemalt Jõgevale, et arutada, kuidas aidata veel paremini ja tulemuslikumalt vägivalla all kannatajaid ja ka vägivallatsejat ennast. Ühe tööpäevaga saadi alus MARAC-i juhtumikorralduse rühmale, kes asub tegelema kõrge riski juhtumitega. See tähendab, et Jõgevamaa astub sammu lähemale, et lähisuhtevägivalla all kannatajad saaksid veel paremat abi.

Ent uued tööpäevad on ka Mustvee endisel vallavanemal Jüri Morozovil, kes asus tööle hoopis Rapla vallas abivallavanema ametikohal. Olgugi et kodus saab ta nüüd käia vaid nädalavahetusel, soovib ta ka siin tegeleda rohkem vabatahtliku päästevaldkonna arendamisega. Lisaks hoiab ta silma peal, mis koduvallas toimub.

Üks tööpäev tundub lühike, kuid ära saab teha palju. Kui vaid tahta ja natuke pingutada. Rohkem jaatamist ja vähem eitamist, sest siis lahenevad ka suuremad probleemid. Ja ehk ei tasukski probleeme vaadelda kui millegi negatiivsena, vaid läheneda neile kui võimalusele iseenda kohta midagi teada saada.

Anname endale võimaluse ühes päevas rohkem panustada. Ka põhikooli õpilased kirjutavad täna viimase valikeksami. See on nende viimane „tööpäev“. Ning siis võib jalad rahumeeli seinale visata ja suve nautida.

blog comments powered by Disqus