Vaiatus söödi kümnendat korda muusikalist rosoljet

Vaiatule kogu Eestis ja kaugemalgi kuulsust toonud muusikaüritus sai tänavu teoks kümnendat korda.

Erakorraliselt kuumal suveõhtul alanud Vaiatu Rosolje avamisel tervitasid muusikuid ja pealtvaatajaid-kuulajaid festivali korraldaja Aili Oja ning õhtujuht Aimar Pihlak. Vaiatu Rosolje lipu heiskamise au said endale noorema põlvkonna esinejad Torma valla poisteansambli NightDay  liikmed.

Seekordse Vaiatu levimuusikapeo juhatas sisse instrumentaalmuusika Jõgeva ansambli Bassakord liikmete, kitarrist Hillar Laane ja akordionist Johannes Haava esituses. Sel duol tuli esimesena mängida põhjusel, et õhtujuht Aimar Pihlak arvas, et tantsubändide festival võiks alata rahulikumate ja meeleolukamate meloodiatega  ning muusikaline tempo peaks järjest tõusma. ?Mitmete ansamblite koosseisus olen Vaiatu Rosoljel varemgi esinenud. Bassakordi liikmena tulin koos Johannes Haavaga siia musitseerima esmakordselt. Kuuldavasti pole instrumentaalmuusikat varem Vaiatu Rosoljel tehtud. Oma esinemist alustasime rumbalooga ja lõpetasime Raimond Valgre palaga ?Muinaslugu muusikas, ? rääkis kitarrist Hillar Laane.

?Kui erinevate paikade lauljad ja pillimehed Vaiatu Rosoljel kokku saavad, jätkub juttu paljudeks teemadeks, ? lausus ta.

Teisena astus publiku ette Tapa mees Allan Laur. Et tema teine kodu asub Saksamaal, tervitas ta rahvast nii eesti kui ka saksa keeles. ?Aili Oja on Vaiatu Rosoljele suutnud luua sellise südamliku tunde, et tunnen end siin lausa koduselt, ? ütles Laur, kelle laulud paljudele südantliigutavalt mõjusid

Paljude inimeste, eriti tütarlaste südamed pani põksuma Vaiatu Rosoljel debüteerinud Torma valla poisteansambel NightDay.

?Esinemise ajal tundsime end täiesti mõnusalt ja vabalt. Meie ansambel alustas tegevust viis kuud tagasi. Ennekõike teeme popp-rokkmuusikat. Kui kutsutakse, esineme hea meelega ka kodukandist kaugemal, ? rääkis ansambli liider Tanel Neimann.

?Väga teretulnud, et meie vallas on ka noored hoogsalt musitseerima hakanud. See on ju tõeline pealekasv, kui viis poissi korraga mängivad ja laulavad. NightDay on tulnud justkui seeneke pärast vihma, kusjuures vihmaks oleme meie, juba pikemat aega tegutsenud muusikamehed, ? kommenteeris poisteansambli esinemist Torma valla muusik Avo Külm, kes nagu alati ka ise Vaiatu Rosoljel esinemas oli

Vaiatu muusikafestivalil laulsid-mängisid ka ansambel VTK Mustveest, 5-Minus Iisakust, Mesikäpp Avinurmest ja Metskass Jõhvist. Vaiatu ansambli Miks Mitte kooseisus astus lauljana publiku ette ka kultuuritöötaja Aili Oja. Lauljana esines ka õhtujuht Aimar Pihlak.  Viimasena musitseeris Lohusuu ansambel Tiina ja Urmas , kes jõudis Rosoljele lausa hommikutundidel.

Rosolje pealtvaatajate vahel loositi välja jalgratas. Auhindu võis võita ka Aimar Pihlaku korraldatud humoorikatel võistlusmängudel. 

Sponsoritena toetasid kümnendat Vaiatu Rosoljet Torma vallavalitsus, osaühing Siimusti Keraamika, kus valmistati esinejatele kingitud karikad, ning AS Seitung.

Kesköötunnil Vaiatu järve kohal särama löönud ilutulestik sai võimalikuks tänu Torma valla ettevõtjale Harri Luhtile. ?Vaiatus korraldatud muusikapidu on igati hea võimalus esinemiseks ansamblitele, kes pole just veel kõige kuulsamad, kuid ometi suure huvi ja entusiasmiga mõnusat muusikat teevad, ? märkis Luht

?Lubasime, et kümnendal Vaiatu Rosoljel esineb tosin ansamblit. Ikka tuleb aga üht või teist ette ja paraku kolm bändi lavale ei jõudnudki. Paljudelt muusikafestivali külastajatelt sain aga toredaid kiidusõnu, mis annab energiat tantsubände ka edaspidi Vaiatusse esinema kutsuma, ? märkis peakorraldaja Aili Oja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus