Vaiatus peetakse homme Jõulula laata

Vaiatu rahvamajas peetakse homme kohaliku külaseltsi eestvedamisel Jõulula laata, kust saab osta kohalike käsitöömeistrite ja teiste tootjate kaupa, mis sobib jõuluvana kingikotti.

Laadalt saab osta näiteks Erika keraamikat, Liina teesegusid ja mett, Annely veekindlaid kindaid lastele ja muid käsitöid, Airi süüteroose, Getteri käsitööseepe ja kosmeetikat, Imbi vaipu ja käsitööehteid, Heli jõulupärgi jne. Suurema valiku käsitööesemetega tuleb välja Torma valla päevakeskus. Sealsed kliendid on tublid vaibakudujad, tikkijad, õmblejad ja puutöötegijad.

Jõulula laata peeti Vaiatus ka kahel eelmisel aastal.

“Nagu mujal, on ka meie kandis inimesi, kellele meeldib oma kätega midagi meisterdada. Jõulula laat on koht, kus nad saavad tehtut teistega jagada ja müügiks pakkuda,” ütles Vaiatu Küla Seltsi juhatuse esimees Liina Abram. “Jõulukinke ostes võiksidki meie inimesed eelistada välismaisele kraamile kohaliku tootja kaupa. Kaudselt toetatakse nii ju kogu piirkonna arengut.”

Liina Abrami sõnul on Jõulula laadal kujunenud oma müüjas- ja ostjaskond, ent alati on ka uusi tulijaid. Seekord on uueks tulijaks näiteks avinurmelanna, kes toob müügile oma jõulupärjad.”

Ehkki laat on mõeldud eelkõige kohapeal toodetud kauba müümiseks, saab sealt vähesel määral siiski ka välismaist kraami: rõivaid, pesu, kosmeetikat ja muud pudi-padi.

Laadal osalemine on nii müüjatele kui ka ostjatele tasuta. Müügikoht palutakse broneerida telefonil 5343 4742 või e-posti aadressil vaiatukyla@gmail.com. Tagasi ei saadeta aga ka neid müüjaid, kes ette teatamata tulevad. Ruumi peaks kõigile jätkuma.
Laat avatakse keskpäeval ja kogemused näitavad, et põhiseltskond ostjaid käib lettide juures ära kahe esimese tunni jooksul. Laadamelu taustaks lastakse mõnusat muusikat ja külmaohu peletamiseks pakutakse teed.

Jõulula laat kuulub Jõulula sündmuste sarja, mille avas esimese advendi tähistamine. Tuleval laupäeval jätkub sari laste jõulupeoga, mille korraldavad kahasse MTÜ Peipsi Pärl ja Vaiatu Küla Selts.

“Meie anname jõulupeoks kasutada Vaiatu rahvamaja ruumid ja korraldame lastele jõulueelsed töötoad, MTÜ Peipsi Pärl korraldab kõik muu,” ütles Liina Abram.

Lastele korraldatakse mänge, pakutakse pannkooke ja muud head-paremat ning loomulikult külastab neid ka jõuluvana. Lisaks sellele jagatakse lastele tasuta rõivaid.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus