Vaiatus meisterdatakse jõuluehteid ja peetakse laata

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Torma vallas Vaiatus Jõulula sarja üritused, kus meisterdatakse jõuluehteid, peetakse jõululaata ja süüdatakse esimene advendiküünal.

Laupäeval valmivad Vaiatu rahvamajas jõuluehted. “Jõulula töökodades toimetavad koos lastega päkapikud Jaana, Janika, Liina ja Kadri. Õpetame lapsi  taaskasutuse põhimõtteid järgides jõuluehteid valmistama. Teeme ka muid meeneid sellest, mis kodudes tavaliselt prügikasti visatakse. Kasutame ära papptorud,  värvilise paberi tükid, kangajäägid, tühjad kohvipakendid,  munakarbid jne. Soovime lastele näidata, et omavalmistatud kink või kaart võib saajale palju rõõmu teha,” rääkis Vaiatu Küla Seltsi eestvedaja Liina Abram.

“Pühapäeval peetavale Jõulula laadale on tänaseks registreerunud ligi kakskümmend kauplejat. Laat toimub rahvamaja suures saalis. Praegu on veel võimalik müügikohta kinni panna, kirjutades e-posti aadressil vaiatukyla@gmail.com või  andes endast teada Vaiatu küla Facebook’i lehel. Jõululaadal pakume võimalust kaubelda oma piirkonna käsitöömeistritel, talukaupade tootjatel ja teistel kohalikel tegijatel.

Osta saab mett, teesegusid, ehteid, kudumeid, linaseid kleite, vaipu, tikitud esemeid, aga ka CD-plaate suupillilugudega ja muudki. Välismaist turukaupu me müügile ei oota,” lisas ta. “Õhtul kell kuus kutsume rahvast advendiaja algust tähistama. Koosolijate poole pöörduvad  EELK Torma koguduse õpetaja Mehis Pupart ja  Torma vallavanem Triin Pärsim, pakutakse suupisteid, esinevad Torma kapell ja tantsurühm Somel, kus tantsivad täiskasvanud naised koos üheksa-kümneaastaste tüdrukutega,” ütles Abram.

Jõulula ürituste sari, millega juhatatakse sisse jõuluaeg, toimub tema sõnul Vaiatus esimest korda.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus