Vaiatus kavatsetakse jätkata rahvamaja renoveerimist

Esimene Vaiatu küla arengukava valmis 2004. astal.  Möödunud laupäeval toimunud  rahvakoosolekul kinnitati täiendatud arengukava, mis kajastab ka kavatsust  rahvamaja edasiseks renoveerimiseks.  Esimesed tööd  rahvamaja juures valmisid tänavu suveks.

“Rahvamajja on plaanis ehitada  kaminasaal väiksemate koosviibimiste korraldamiseks ning kogu külarahvale. Rahvamajale plaanitsetakse ka teist korrust, kuhu sisustatakse toad külaliste majutamiseks,” lausus Vaiatu Küla Seltsi aseesimees Tiina Leeben.

“Vaiatu rahvamaja on antud hallata külaseltsile ja külaselts koostab projekte, et rahvamaja edasiarendamiseks raha taotleda” ütles Torma vallavanem Riina Kull ja tõdes, et

selle paiga elanike pealehakkamine ja tegutsemistahe väärib igati tunnustamist.

Tiina Leebeni sõnul on  plaanis ka tänavavalgustuse paigaldamine, veevärgisüsteemide nüüdisajastamine ning bussiliikluse korraldamine Vaiatust Tõikverre, kus asub vaiatulastele lähim raamatukogu. “Spordi- ja mänguväljakut soovime täiendada väiksematele lastele mõeldud mängumaja, kiikede ja liumägedega. Unistuseks on teha ka  rulluisupark,” rääkis ta.

Arengukavas  peetakse vajalikuks ka küla keskel asuva puhkamiseks ja kokkusaamiste korraldamiseks rajatud külavainu veelgi nägusamaks muutmist.

Vaiatu külas elab 196 elanikku ja siin on 88 majapidamist. Tänavu suvel tähistati küla 605. aastapäeva.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus