Vaiatus hakati seltskonnatantsu õppima

 

Teisipäevast alustati Vaiatu rahvamajas kohaliku külaseltsi eestvõttel seltskonnatantsu algkursustega. Kavas on selgeks õppida valsid, fokstrotid, samba, rumba, džaiv ja muidki tantse.

Vaiatu Küla Seltsi juhatuse liikme Liina Abrami sõnul tuli soov seltskonnatantsu õppida just ümberkaudsetelt inimestelt endilt.  Liina Abram sattus hiljuti ühele Revalia Tantsukooli õpetaja Katrin Kruuse koolitusele ja küllap seal see kursuste korraldamise mõte vestluste tulemusena jutuks tuligi.

Liina soovis  tegelikult leida  oma rahvatantsurühma tantsijaid, kuid juhtus nii, et oldi hoopis huvitatud seltskonnatantsude õppimisest.

Läbirääkimised Katrin Kruusega algasid juba möödunud kevadel, seltskonnatantsu kursustel osalemiseks on soovi avaldanud üle kolmekümne inimese. Kursuste korraldaja sõnul on huvi suurem, kui ta seda oodata oskas.

Enamasti tullakse tantsu õppima paaridena, kuid kursustel soovivad osaleda ka mõned üksikud inimesed. Mingeid piiranguid kellelegi ei seata ning kõik soovijad võetakse sinna vastu. Esialgse kokkuleppe kohaselt hakkab tantsude õppimine toimuma teisipäeviti, kui aga kursuslastel pole  võimalik iga nädal kokku tulla, siis võidakse kursused kavandatust pikema aja peale planeerida.

Miinimumprogrammi pikkus on kümme tundi. Vaiatu rahvamajas on plaanis harjutada korraga poolteist tundi, järelikult peaksid kursuslased kokku tulema kuuel-seitsmel korral. Kui leidub huvilisi, kes soovivad seltskonnatantse edasi õppida, siis leitakse  kindlasti ka selleks võimalus. Kursus on tasuline.

Liina Abrami kinnitusel on nende kandis mitmeid võimalusi õpitut ka praktiseerida, sest läheduses on mitu rahvamaja. Nii Vaiatus kui mujal korraldatakse  üsna sageli pidusid. Alles 25. oktoobril toimus Vaiatu rahvamajas pidu, mis tõi saali rahvast täis.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus