Vaiatu rahvamajas oli tore koosviibimine

Taidlejatel on pika koostöö jooksul välja kujunenud omad traditsioonid: tähtpäevapeod, kohtumised teiste rahvamajade taidlejatega. Esinemas on käidud Voorel, Võtikveres, Sadalas, Põlvas memme-taadi tantsupeol, Palal jne.

 14. juuni keskpäeval sõidutas buss esinejad ja peolised Vaiatu rahvamaja juurde. Siseneti saali, kus lauad olid kaetud hea ja paremaga. Taidlejad laulsid ja tantsisid. Peo avasõnad ütles kultuuritöötaja Aili Oja. Seejärel astus rahva ette veel Saarte praostkonna vaimulik Mehis Pupart. Ta on 42 aastane ja töötanud Saaremaal juba aastaid hingehoidjana Sõmera hooldekodus. Kui hästi läheb ja kogudus ta vastu võtab, saab temast Torma koguduse järgmine hingekarjane.

Õpetaja Puparti sõnavõtt oli väga asjalik. Pärast seda hakkasid esinema taidlejad. Mõnus oli kuulata lustakaid laule ja näha särtsakas tempos rahvatantse.

Pärast kontserti sisenes saali ravitseja-sensitiiv Toomas Päll Tartust. Ta pidas küllaltki pika ettekande ja talle esitati hulgaliselt küsimusi.

Sai üle hulga aja ka mõnegi tuttavaga juttu puhuda. Istusin hingekarjaase Mehis Puparti kõrval ja meilgi oli kõneainet mitmest eluvaldkonnast.

Juba oligi aeg niikaugele jõudnud, et buss sõitis rahvamaja ette ja rahvas hakkas saalist lahkuma.

Oli üle pika aja igati tore kokkusaamine. Usun, et igaühe jaoks oli midagi meeldivat. Soojad tänusõnad peo korraldajatele ja esinejatele. Loodan, et selline meelepärane üritus ei jää viimaseks.

Aleksander Kõrgesaar
Vaiatu külast

blog comments powered by Disqus