Vaiatu rahvamajale tehti korralik uuenduskuur

Tänane Vaiatu rahvamaja avati kolhoosi kontor-klubina 1965. aastal. 1984. aastal tegid majas remonti Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva liikmed, pikka aega pärast seda puudusid võimalused suuremate uuendustööde tegemiseks. “Torma vallas on kolm rahvamaja, mis vajavad kõik korrashoidmist ja järkjärgulist remontimist. Omavalitsusel ei jätku aga paraku raha kõikide tööde üheaegseks rahastamiseks. Tänu Riigikogu X koosseisu liikme Mati Kepi pealehakkamisele eraldati Vaiatu rahvamaja renoveerimiseks aga riigiraha, mis võimaldas majale teha uuenduskuuri, ” ütles Torma valla kultuuritöötaja Aili Oja, kes juba üle paarikümne aasta kultuuritööd ka Vaiatus vedanud.

“Riik toetas kaasajastamist 1,2 miljoni krooniga ja oma osalus rahastamisel on ka vallal,” märkis Torma vallavanem Riina Kull.

Firma Duko Ehitus alustas Vaiatu rahvamaja renoveerimist märtsi algul. “Tööd lõppesid paar nädalat tagasi ja küla aastapäevaks jõudsime pühkida juba ehitustolmu, et maja nii kodukandi rahvale kui ka külalistele tutvustada,” ütles Aili Oja. Ta näitas igakülgselt uuendatud fuajeed, jalutusaali ja suurt saali, mis saanud tänapäevased uksed, aknad, laed ja põrandad. Suures saalis on uued toolid ja peagi tuuakse ka uued lauad. “Rahvamaja saal sobib hästi ka pidude ja koosviibimiste korraldamiseks. Selle tarbeks ehitati välja ka uus köök,” rääkis Oja.  Tema sõnul sai rahvamaja ka kaasaegsed tualettruumid, mida on võimalik kasutada ka invaliididel. “

       Vaiatu rahvamajas tegutsevad mitmed isetegevusringid, osa ruume on antud aga tasuta kasutada kohalikule külaseltsile. “Vaiatu rahvamaja on oma piirkonnale oluline kultuuritöö ja vaba aja veetmise keskus. Tulevikus plaanitseme uuendada kogu rahvamaja ning välja ehitada ka teise korruse, kuhu loome võimalused külaliste majutamiseks,”lubas vallavanem Riina Kull.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus